Birçok üründe antioksidan olduğu bilinmektedir; ama Acai Berry, antioksidan maddesini içinde barındırdığı gibi, en yüksek antioksidan seviyesine de sahiptir. Bu özelliği sayesinde Acai Berry, insan sağlığı için en faydalı meyveler listesin de en başlarda yer almaktadır. Acai üzümünden yapılan, Acai üzüm suyu kilo vermek isteyen insanların en çok tercih ettiği besinler arasındadır. Kilo vermede büyük rol oynayan Acai üzüm suyu, iyileştirme özelliğine de sahiptir.

Acai Berry suyunun içinde ki protein miktarı, protein kaynağı olarak bilinen yumurtadan bile daha fazladır. Saçları ve diş etlerini güçlendiren Acai Berry, glukozamin bileşeni sayesinde kemikleri de güçlendirmektedir. Adet süreci şiddetli ağrılar ile geçen bayanlar için, özellikle tavsiye edilen meyve vücutta oluşan şişmelerin inmesinde de büyük rol oynar.
Kalpte ki kan duvarlarının daha güçlü ve daha gevşek olmasını sağlayan Acai üzümü suyu, kalbinizi korumak için de tüketilmelidir. Kalbin daha güçlü olmasını sağladığı gibi, damar tıkanıklığı sorununu yaşama riskini de azaltır. Vücutta yer alan önemli damarlarını da koruyucu özelliği vardır.
Acai Berry suyunu tüketenlerin kısırlık sorunu yaşama ihtimalinin de azaldığı bilinmektedir. Yüksek miktarda içerdiği vitaminler sayesinde diş etlerinin daha güçlü olmasını sağladığı gibi, diş hastalıklarına yakalanma riskini de azaltır.
indir (1)

Çok keskin bir meyve olduğu için oldukça fazla yararı bulunmaktadır; ama bazı kişiler de yan etki yapabilmektedir. Yan etkilerini yaşamamak için,  suyunu tüketmenizi tavsiye ederiz. Bu tüketimden sonra, bir şikâyetiniz olursa Acai Berry kullanımını hemen kesmelisiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top