Birçok hurma çeşidi bulunmaktadır ve Acve Hurması fiyatı en yüksek olan hurmadır. İlk olarak Hz. Muhammed’in, Medine bölgesinde diktiği ve çok severek yediği hurma, bu sebepten dolayı da Müslümanlar için ayrı bir yere sahiptir. Zeytin büyüklüğünde olmasına rağmen, çok faydalı bir meyvedir ve oldukça da lezzetlidir.

Acve Hurmasının Yararları

Kadınlarda ki güçsüz rahim kaslarını güçlendirme özelliği bulunan Acve Hurması, bu özelliği sayesinde kadınların doğumlarını daha kolay hale getirmektedir. Tabi doğumdan 15 gün önce bu meyveyi tüketmeniz gerekmektedir. Doğum sonrası çekilen ağrıları da hafifleten bu besinin faydaları elbet bu kadar ile sınırlı değil. İçerdiği früktoz sayesinde, insan vücuduna enerji veren Acve Hurması, karaciğer içinde oldukça faydalıdır. A vitaminini bünyesinde barındırdığı için, göz sağlında da oldukça etkilidir. Fosfor maddesi de bu meyvenin içinde bulabileceğiniz maddelerden biri ve fosfor sayesinde kısırlık tedavisinde de işe yaramakta. Kısırlığı da önlemektedir.

indir (5)
İnsan vücudunda ki toksinlere karşı da savaşçı bir yapıda olan Acve Hurması, toksinlerin vücuttan atılmasında büyük bir rol oynamaktadır. Yüksek miktarda demirin barındığı bu meyve, bu madde sayesinde insanda kan yapma özelliğine de sahip. Kolestrolün bitmesinde de etken bir besin kaynağıdır ve damarları yumuşatmaktadır. Hurmanın suyu cilde iyi gelir ve saç bakımı içinde kullanılabilir. Hurmanın çekirdeklerini parçalara ayırarak, kahve olarak da tüketebilirsiniz. Bu meyveyi fazla tükettiğiniz halde göz ağrısı çekebilirsiniz ve göz ağrısı çekenlerinde bu besin kaynağını tüketmeniz gerekmektedir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top