Afrodizyak Etkili Besinler

Bal: Balın cinsel gücü artırdığı çok eski zamanlardan beri bilinmektedir. Çeşitli cinsel güç artırıcı macunlar, bal ile hazırlanmaktadır. Eski Yunan döneminde de erkeklerin spermlerinin gücünü artırmak için kullanılırdı. Ancak elbette bu bal, doğal olmalı

Zencefil: Birçok açıdan vücuda faydalı olan zencefil bitkisi, duyuları hareketlendirmek için yüzyıllardır süregelen bir gelenek halindeydi. Kimi içkilerin içinde de bulunan zencefil bitkisi, cinsel gücü artırdığı gibi cinsel isteği de artırmaktadır. Çay olarak tüketemiyorsanız; toz halinde satılan bitkiyi çok az tutamlarla yediklerinizin içine ilave edebilirsiniz.

İncir: En güçlü afrodizyaklardan bir tanesi de incidir. Erkeklerde cinsel gücün artmasını sağlar. Bunun dışında da vücuda sayısız faydası dokunan incir, aynı zamanda kadınlarda yumurtlama işlemini kolaylaştırdığı gibi söylemler ortaya çıkmıştır.

Ginseng: Çin’de ve Güney Amerika’da tıp alanında özellikle cinsel gücü artırmak için kullanılan bir bitki köküdür. Yapılan araştırmalarla, cinsel isteği artırdığı ve ilişki sayısını artırdığı gibi bilgiler ortaya koyulmuştur.

Lahana: İçerisinde bulunan güçlü enzimler sayesinde cinsel performansı artırdığı belirlenmiştir. Araştırmalarda lahana tüketen erkeklerin %90’nı aşırı cinsel istek duyduğunu belirtmiştir.

Kuş Dili: İçeriğindeki bazı maddeler cinsel gücü artırmaktadır. Bu maddeler tüm salgı bezlerini dengeli olarak çalıştırmaya yarar. Özellikle iktidarsızlık konusunda etkili olan bir bitkidir.

Kırmızıbiber: Mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlayan capsaicin maddesini içeren kırmızıbiber, bu etkisi ile kan dolaşımında hızlanma ve kalp atışının da hızlılık gibi etkilere neden olmuştur. Bu durumun cinsel performansı etkilediği belirlenmiştir. Yemeklerinize atarak kullanabilirsiniz.

Çilek: Hem lezzetli hem de oldukça etkili bir afrodizyaktır. Afrodizyak etkisi dışında bu lezzetli meyve, cilde de iyi geliyor.

Havyar: Çok eski tarihlerden beri afrodizyak olarak kullanılan havyar, içindeki çinko miktarı sebebiyle erkeklik hormonlarının üretilmesinde artış yapıyor. Çinko ayrıca spermin kalitesini de artıran bir maddedir.

Kereviz: İç salgı bezlerinden bazıların etki ederek, faaliyetlerinde artış olmasını sağlayan kereviz, bu etkileriyle erkeklerde cinsel faaliyeti artırmıştır. Özellikle 30 yaşlarında olan erkekler sık sık tüketebilir.

Fındık: Fındığın ülkemizde uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanıldığı biliniyor. Eski tarihlerde bu konuyla ilgili reklam çalışmalarının yapıldığı da olmuştur. Fındık, bedensel ve zihinsel yorgunluğun giderilmesinde oldukça etkilidir.

Çikolata: Beynin çeşitli bölgelerinin çalışmasına etki eden çikolata, mutluluk hormonu salgılanmasını da sağlıyor. İlişki öncesi çiftler çikolata tüketebilirler.

• Vanilya: Hem bedeni, hem de sinirleri güçlendirir, cinsel gücü artırır.

• Muz: bromelain isimli bir enzim içerir. Bu enzim cinsel gücü ve libidoyu yükseltir. 

 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top