Bağırsak ağrısını anlamak gerçekten de çok zor olabilmektedir. Zira ağrı karından gelir ve bu bölgede bağırsak haricinde birçok organ bulunmaktadır. Bu yüzden, ağrının hangi organdan geldiğini anlamak pekte mümkün olmamaktadır. Bağırsak ağrısının belirtileri, kabızlık, yemeklerden hemen sonra gelen ağrı, ishal ve bulantıdır.
Tarçın Yağı: 3-5 damla şeker ile tarçın yağı birlikte alınır. Burada dikkat edilmesi gereken şeker miktarının abartılmamasıdır. Yoksa sindirim sistemine zarar verebilir.
Reyhan Tohumu: Bu tohumu önce kavurmalı sonra da toz haline getirmelisiniz. Bu tohumdan günde 2 gram yemelisiniz.
Yumurta: Yumurtanın sarı bölümü bağırsak ağrılarını gidermek için oldukça etkili bir yiyecektir.
Bostan Bozan: 5 gram bostan bozan bitkisini 1 bardak kaynar suyun içine atın. Daha sonra 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Yemek kaşığı ile birlikte tüketilmeli ve günde 3 defa alınmalıdır.
Hind Sünbülü: Hind sünbülü yağı günde 1 gram tüketilmelidir. Bağırsak spazmında özellikle çok etkilidir.
Rezene: Rezene(4 gram) bir bardak kaynar suyun içine konur ve 10 dakika kadar beklenmelidir. Günde iki veya 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir. Rezeneyi toz haline getirip de tüketebilirsiniz. 0.5 gram- 1 gram dan fazlası alınmamalıdır.

bagirsak-agrisi
Hatmi Çiçeği Kökü: Hatmi kökünü öncelikle toz kıvamına getirmeli ve bu tozu maksimum 5 gram olacak şekilde günde 3 defa tüketmelisiniz. İçecek olarak da aynı etkiyi gösterir ve bunun için, 20 gram hatmi çiçeği kökünü 5-7 dakika kadar kaynatın ve bal ile karıştırarak günde 1 adet tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top