Bağırsak Kurtlarını Döken Bitkiler


1– Defne ve pelin kaynatıp aç karına birer bardak içilirse bağırsak kurtlarım düşürür.
2- Eğrelti otu kaynatılıp sabahları aç karma içilebilir.
3- Yarım kg nohuda üstünü örtecek kadar sirke konur. 24 saat bekletilir.Sabah aç karna azar azar yenir.
4- Sabah aç karına ve akşam yatmadan 1 avuç taze kabak çekirdeği yenir.

Kabızlığa İyi Gelen Besinler

Elma, erik ve kayısı:

Bu meyvelerin Kompostosunu yapın veya taze olarak meyveleri kabuğuyla beraber yiyin. kabuğuyla birlikte yendiği zaman kabuğundaki yüksek oranlı liften yararlanmış olursunuz . lif bağırsakların düzene girmesini sağlıyor.

İncir, kayısı ve üzüm:

Yüksek lif içeriğine sahip olan bu meyvelerin, pekliğin giderilmesi ve bağırsaklardaki toksik maddelerin atılmasında çok etkili olduklarına dikkat çekiliyor. Bunlar taze olarak, kuru meyve veya hoşaf şeklinde tüketilebiliyor. Sütle kaynatılan kayısı da peklik için etkili bir çözüm olabiliyor. Üzümü, kabuk ve çekirdekleriyle beraber tüketmelisiniz. fakat diyabetlilerin bu meyvelerin içerdiği yüksek şeker nedeniyle dikkatli olması gerekiyor.

Ispanak ve lahana:

Ispanak ve lahana Mineral ve vitamin açısından zengin sebzelerdir. Hazmı kolaylaştırıp kabızlığı önleme özellikleri bulunuyor. Yemeğin yanı sıra çiğ olarak salatada tüketilebilen iyi birer lif kaynağı oldukları için, bunları kaynatıp balla tatlandırarak tüketmek pekliği önleyebiliyor.

Pırasa:

Pirinçsiz ve zeytinyağlı pişirilen pırasa kabızlık sorununda ve bağırsak florasını düzene sokmada oldukça etkili görülüyor.

Zeytinyağı:

Zeytinyağı Hazmı çok kolay olduğu için besinlerin bağırsaklar tarafından çok daha iyi emilmesini sağlıyor ve düzenli çalışmalarına yardımcı oluyor.

 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top