Balgam atmak, çok normal bir durumdur ve bu sizin hasta olduğunuz anlamına gelmez; ama bir hastalık belirtisi olabilir. Sıkça balgam atıyorsanız veya hastalığınızın belirtilerinden ise, balgam söktürücü bitkileri kullanabilirsiniz.
Gelincik Çiçeği: Gelincik çiçeği öncelikle toz haline getirilmeli (6 gram) ve süt ile birlikte tüketilmelidir.
Gül: 4 gram gülü bir bardak kaynar suyun içine koyun ve kaynaması için 10-15 dakika kadar bekleyin. Günde en az 2 bardak tüketmeniz tavsiye edilir.
Karpuz: Karpuzun balgam söktürme özelliği bulunur ve zencefil- bal ile karıştırılarak daha etkili bir hale getirilebilir.
Tilki Üzümü: 3-5 gram tilki üzümünü 1 bardak kaynar suya koyun ve kaynadıktan sonra günde iki veya üç defa tüketilir.
Menekşe: 1 bardak suyu kaynatınız ve içine 20 gram menekşe bitkisini koyunuz ve kaynama bittikten sonra da, günde 2 bardak tüketiniz. Süt ile tüketmek için ise, 1 bardak sütün içine menekşe kökü atılır ve kaynatılır. Yatmadan önce içmeniz tavsiye edilir.
Sarımsak Otu: Kaynar suyun(1 bardak) içine 5 gram sarımsak otu atılır. 10 dakika kadar bekleyin ve günde 1 bardak tüketiniz.
Aslan Kuyruğu: 1 tatlı kaşığı kadar aslan kuyruğu bitkisini 1 bardak suyun içine koyun. 10 saat kadar bekleyin ve günde maksimum 1 bardak tüketilir. İçerken yudum yudum içmelisiniz.
Sabun Otu Kökü: 12 gram sabun otu kökünü 1 bardak suyun içine koyun ve kaynatma işlemine başlayınız. Tavsiye edilen günde 2 bardak tüketilmesidir.

balgam-sokturucu-ilac-8507
Çadır Uşağı Reçinesi: hap halinde kullanılması gerekmektedir (0.5- 2 gram). Bal veya arpa suyu ile alınması tavsiye edilir. Balgam söktürmek için, bitkisel tedavi yöntemlerinden Çadır Uşağı Reçinesi en etkili bitkisel tedavilerdendir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top