Bedensel Yorgunluk İçin Bitkisel Tavsiyeler

Bedensel yorgunluğun birçok sebebi bulunabilmektedir. Yoğun bir iş temposu bedensel yorgunluğa sebep olabileceği gibi, az bir ihtimal olsa da bedensel yorgunluklar bazı hastalıklarında habercisi olabilir. Bu tür yorgunluklar ile başa çıkabilmek için, aşağıda ki bitkisel tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Polen: Kür halinde kullanılmalıdır ve 15-25 gram yeterli olacaktır. 2 hafta boyunca kullanıldıktan sonra, 1 hafta ara verilmeli ve bu zaman çizelgesine uyulmalıdır.

Tarçın Kabuğu: Tarçın kabuğunu çay kıvamında kaynattıktan sonra günde 3 kez tüketilmelidir.

Maydanoz Tohumu: 5 veya 10 gram maydanoz tohumunu, kaynamış bir bardak suyun içine koyun. 15 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Günde iki veya üç bardak tüketilmesi gereklidir.

Çay:  Çayın bedensel yorgunluk üzerinde önemli etkileri vardır.

Kuşburnu: 10 gram kuşburnu meyvesini, kaynamış bir bardak suyun içine koyun ve 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Günde en az 3 bardak tüketilmesi bedensel yorgunluk için etkilidir. Bir diğer kuşburnu tarifesi ise, kuşburnu meyvesini toz haline getirdikten sonra günde 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir. Minimum 3 gram maksimumda 10 gram tüketilmesi gerekir.

Tarçın Tozu: Bir çay kaşığı tarçını, kaynamış bir bardak suyun için koyunuz ve 15 dakika kadar bekleyin. Günde iki bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

indir

Tarçın Yağı: Günde birkaç damla (2-5 damla) tarçın yağını şeker ile birlikte tüketiniz.

 

 

 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top