Kişinin hareketlerinin dengesizleşmesini ve günlük rutin işlerinin yapımına engel olabilen bel ağrıları her yaşta insanda görülebilir. Ciddi sonuçlar doğurabileceğinden dolayı, bel ağrısı çekenlerin(özellikle uzun süreli bel ağrısı çekenlerin) bir uzmana görünmeleri şarttır. Genelde fiziksel yorgunluk sonrası bel ağrıları görülmektedir.

Koyun yünü, su ve masaj: Öncelikli 1 tencere suyu kaynatınız ve kaynar suyun içine bir bez sokunuz. Daha sonra bu bezi, ağrıyan bölgelere masaj yapar şekilde sürünüz. Bu işlemden sonra, ağrıyan bölgeye bir yumruk boyunda kirli koyun yünü koyulmalı ve sarılmalıdır.
Kuru nane ve Bal: Kuru naneyi ufalayarak, bir kaşık süzme bal ile bir kaseye koyunuz. Kuru nane 1 tatlı kaşığı kadar konmalıdır ve bu ikiliyi iyice karıştırmalısınız. Daha sonra her sabah 1 tatlı kaşığı tüketmelisiniz. Aç karnına tüketmeye özen göstermelisiniz ve bir tatlı kaşığından fazlasını tüketmemelisiniz.
Marul, kafüru ve su: 2 gram kafürü( ufalanmış olmalı), az miktarda su ile tüketiniz. Daha sonra da marul yemelisiniz.

indir (2)
Bez ve Zift: Bezin bele gelen bölgesine zift sürerek belinize dolayın. Bezin, belinize dolanacak kadar büyük olmasına dikkat ediniz.
Su, bez, meşe kabuğu: 2 avuç meşe kabuğunu dört su bardağı miktarında ki suyun içine koyunuz ve 15-20 dakika kaynatınız. Daha sonra kaynamış suya bezi batırın ve bu bezi belinize sarın.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top