Benler vücudun her yerinde görünebilir; ama yüzde görünen benler kişiyi rahatsız edebilir. Bazıları da benlerini güzel bulur ve onlardan vazgeçmezken, bazıları da bu benlerin çirkin göründüğünü düşünür ve onlardan kurtulmak ister. Bu yazımız da, benlerden kurtulmak için bitkisel çözümleri ele alacağız.
Elma Sirkesi: Bu işlemi uygulamadan önce, benin olduğu bölgeyi temizlemeniz gereklidir. Temizleme işleminden sonra, pamuğun üzerine elma sirkesini dökünüz ve pamuğu yara bandı kullanarak benli bölgeye yapıştırınız. Eğer cildiniz hashas ise, elma sirkesine biraz su katabilir ve etkisini azaltabilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan bir saat sonra pamuğu alabilirsiniz. Elma sirkesinin etkisini gösterebilmesi için, bu işlemi her gece uyumadan önce yapmanız tavsiye edilir. Benin olduğu bölgede, kabuk oluşursa siz ellemeyin, bırakında kabuk kendisi düşsün.
Çilek: Önce dilimlere ayırın, sonrada benin olduğu kısma bu dilimleri koyun. Benden kurtulasıya kadar bu işlemi yapmaya devam edin.
Kişniş Yaprakları: Kişniş yapraklarını önce ezin, sonra da hamur hale gelmesini sağlayın. Bu hamuru, benin üzerine yerleştirdikten sonra, aradan bir gece geçmesini bekleyin. Sabah kalktığınızda da, o kısmı temizleyin. Ben gidesiye kadar bu işlemi devam ettirmelisiniz.

indir
Kimyon Tohumu: Bir kasenin içine su ve kimyon tohumlarını atın. Bir gece o şekilde bekletin. Kimyon tohumu hamuru benin üzerine koyulur ve 15 gün boyunca bu işlem yapılmaya devam edilmelidir. İlk başta cildi yakabilir; ama bu normaldir ve kimyonun her hangi bir zararı yoktur.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top