Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm

 

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm

Belli bir yaştan sonra beyazlamaya başlayan saçlar özellikle kadınların rahatsız olduğu bir durumdur ve beyazlamaya başlayan saçlar yüzünden kimyasal içerikli saç boyalarına başvurmak zorunda kalırız. Fakat bazı saç boyaları çok ciddi alerjilere sebep olmaktadır. Eğer yüksek derecede kimyasal içeren saç boyalarını kullanmak istemiyorsanız Doğal saç kürleri ile saç rengini değiştirmek  mümkün. Bu kürler boya gibi ilk seferde sonuç vermeseler de  uzun vadede saç renginin değişmesini sağlar, Doğallıktan yana olup, saç için kimyasal madde kullanmak istemeyenler için oldukça uygun kürlerdir. Bu kürlerle Saç renginin doğal yollarla eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz.

 Ceviz kürü:

 Ceviz kürü:
Ceviz kürü:

5 adet cevizin yeşil kabuğu kurutulur ve suda 5 dakika kaynatılır. Bu su ile saçlar en az 21 gün diplere masaj yaparak yıkanır. Durulama yapılmaz. Saç yıkanacağı zaman şampuan yerine sabun kullanmak daha faydalı olacaktır. Saçta beyaz kalmayana kadar uygulamaya devam edilir. Bu kür saklama kabında muhafaza edilebilir. fakat uygularken eldiven kullanılması gerekiyor aksi halde elleriniz de siyahlaşır. mürekkep gibi iz bırakabilir.

 Hindistan cevizi yağı kürü:

 Hindistan cevizi yağı kürü:
Hindistan cevizi yağı kürü:

4 bardak Hindistan cevizi yağının içine 6 tane Hint Bektaşi üzümü atılır ve bekletilir. 1 saat bekletildikten sonra saçlar yıkanır. Yıkama esnasında bitkisel şampuan kullanmak gerekmektedir. Bu kür uygulanırken aynı zamanda 2 adet Hint Bektaşi üzümü, alkali su içinde bekletilir ve her sabah saça uygulanır. Bu daha etkili olmasını sağlayacaktır.. Bu kür koyu renk bir saklama kabında muhafaza edilmelidir.

Haftada bir kez saçlara masaj yaparak uygulanmalıdır.

 Emu (deve kuşu) yağı kürü:

 Emu (deve kuşu) yağı kürü:
Emu (deve kuşu) yağı kürü:

Lor peyniri, karabiber, emu yağı, B vitamini ampulü  birbirine karıştırılıp masaj yaparak saç diplerine uygulanır. 1 saat bekletildikten sonra bitkisel şampuanla yıkanır. Emu yağı haftada bir kez saç diplerine masaj yapılarak tek başına da uygulanabilir. Omega bakımından zengin olan emu yağı B vitamini ampulü ile karıştırılarak saça uygulanabilir. Saçın pigmantasyonunu artıran çok faydalı bir yağdır.

Bu kürleri uygularken sabırlı olmak gerekmektedir. Yeterli sürede uygulandıktan sonra doğal ve zararsız bir şekilde beyazlardan arınmış sağlıklı bir saça sahip olunacaktır.

Share this post

PinIt

1 Reply to “Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm”

  1. İbrahim dedi ki:

    Merhaba,
    Sarışın insanlar için de aynı Kür ler beyazlayan saçlara çözüm mudur? Açık renkli sarı saçlar için farklı bir kür var mı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top