Yorucu bir iş temposu, fiziksel yorgunluklar, stres, beyin yorgunluğunun başlıca belirtileridir. Beyin yorgunluğu için bitkisel tedaviler vardır ve bunları uygulayarak beyin yorgunluğunu giderebilirsiniz.
Polen: Kür haline getirilmeli ve 10-20 gram kadar kullanılmalıdır bir gün içinde. Bu şekilde 2 hafta kadar kullanılması gereklidir. Sonra bir hafta ara verin ve tekrar bu zamanlamaya uygun olarak kullanmaya devam edin.
Kayısı: Kayısı tüketiminin de beyin yorgunluğu üzerinde büyük etkisi vardır.
Çay: Uyarıcı bir özelliği bulunan çayın günde 2-6 bardak tüketilmesi, beyin yorgunluğuna iyi gelmektedir.
Anason: 3-4 gram anasonu bir bardak kaynamış suyun içine atın ve 10 dakika daha kaynatın. Günde üç bardak tüketilmesi gereklidir.
Kuşburnu: 10 gram kuşburnu meyvesini kaynamış suyun içine( 1 bardak miktarında) atınız ve 10 dakika kadar bekleyiniz. Günde 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Fasulye Kapçığı: 1 çay kaşığı miktarında ki fasulye kapçığı tozunu, 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 15 dakika kadar bekleyin. Günde 2 bardak, maksimum 3 bardak tüketilmelidir.
Oğulotu: 5-10 gram oğulotu bitkisini kaynamış 1 bardak suyun içine koyun ve günde 3 bardak tüketilmesi gereklidir. Toz halindeki tohumu 3 gram kadar tüketiniz ve bir günde 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir.

beyin-yorgunlugu-icin-bitkisel-receteler-9715
Biberiye: Kaynamış bir bardak suyun içine, 10-20 gram kadar biberiye otu konur. 15 dakika kadar bekleyin. Günde 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top