Böbrek kurumasına iyi gelen bitkileri yazmadan önce, böbrek kurumasından korunmak için nelerin yapılmasını gerektiğini söyleyelim. Bu hastalığa yakalanmamak için, öncelikle su tüketimini arttırmalı ve mümkün olduğunca az tüketmelisiniz. Sigara veya alkol tüketiminin de böbrek kumasına neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden, sigara ve alkolü de bırakmalı, bırakamıyorsanız da azaltmalısınız. Son olarak da günlük egzersiz yapmanız, böbrek kuruması hastalığına yakalanmanızı engelleyen unsurlar arasındadır.

Böbrek Kuruması İçin Bitkisel Tavsiyeler

Avakado Yaprağı: 2 kilo suyun içine, 1 yumruk boyutunda avakado yaprağı katınız ve 15 dakika kadar kaynamasını bekleyiniz. Her öğünde 2 adet bardak tüketmeniz gerekmektedir. Öğünler haricin de yatmadan önce de 2 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Yoğurt Otu: Bir kasenin içine; bal, dağaltin başağı ve yoğurt otunu koyunuz ve karıştırınız. Hepsinden 1 tutam koymanız yeterli olacaktır. Daha sonra kaynatmaya başlayın ve 10 dakika bekleyin. Kahvaltı öncesi ve sonrası olmak üzere sabahları iki bardak, öğle ve akşam da birer bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

bobrek-kurumasi-buzulme-icin-bitkisel-receteler-4670
Altın Başak Otu: 1 su bardağı kaynar suyun içine, altın başak otu konulmalıdır(10gr). Günde 2 bardak tüketilmesi tavsiye edilir. Bir diğer tarif ise, 1 tatlı kaşığı yoğurt otu, 1 tatlı kaşığı sarı ballı otu ve 1 tatlı kaşığı altın başak otunu bir bardak kaynar suda kaynatınız ve günde 3-5 bardak tüketiniz. Günde en az 3 bardak tüketmeniz tavsiye edilir. Tüketirken yudum yudum içmeniz tavsiye edilmektedir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top