Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı

Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı

Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı


Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı

Dr. Ömer Coşkun, çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği hastalarına tavsiye ederek, ‘Diyalize bağlı olarak yaşayan hastalar soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli’ dedi.

Böbrek yetmezliğinin, böbreklerin çalışmasının yavaşlaması veya durmasına bağlı olarak kanda bulunan su, tuz ve diğer minerallerin dengesinin bozulması olarak ifade eden Dr. Coşkun, ‘Böbrek yetmezliği belirtileri arasında, tuvalete çıktığınızda çok az idrar gelmesi, hiç gelmemesi, bacak ve ayaklarda ödem oluşması ilk sıralarda gelmektedir.

Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı
Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı

Böbrek yetmezliği bir sonraki aşamaya geçtiğinde güçsüzlük, nefes darlığı görülür. Bu noktada ayaklar ve bacaklar başta olmak üzere vücut genelinde şişlik oluşabilir. Diyaliz tedavisi sırasında kanınız bir kan damarından çekilir ve kandaki zehirli maddeleri süzen ve ‘suni böbrek’ adı da verilen sentetik bir filtreden geçirilir. Diyalize bağlı olarak yaşayan hastalar soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli’ diye konuştu.

Çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği bulunan hastalarına tavsiye eden Dr. Ömer Coşkun, ‘Kullandığınız ilaçların yanında destek anlamında kullanabilirsiniz. İçerisindeki ‘Timokinon’ adlı uçucu yağ sayesinde böbreğin dolaşımını ve çalışmasına yardımcı olur. Günde iki çay kaşığı sabah akşam aç karnına alındığında müthiş etkisini gösterir. Bütün diyaliz hastaları veya diyalize bağlı olmayan kişilerde çörek otu yağını gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu uygulamaya en az 1 ay devam edildiği takdirde kişi kendisinde değişiklikleri görecektir’ ifadelerini kullandı.

Share this post

PinIt

2 Replies to “Böbrek Yetmezliğine Çörek otu Yağı”

  1. Arif Aydemir dedi ki:

    hocam merhabalar ben yurt dısında yasıyorum ve 7ay önce böbrekkerim biri calişmiyor digeri ise yüzde 4 çalişiyor ve diyalize giriyorum bana tavsiye ede bilecehıniz bir tedaviniz varmı acaba tesekürler

    1. bitkicenter dedi ki:

      sitemizde yer alan bilgiler bilgi amaçlıdır tedavinizde doktorunuzun size önerdiği ilaçların dışına çıkmak amacındaysanız.bu tip bitkisel ürünleri doktorunuza sorarak tedavinize yardımcı nitelikte kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top