Bunama, bir çeşit unutkanlık hastalığıdır ve çoğunluk ile yaşlı insanların başına gelir. Bunama hastalığı, daha çok beynin belli bir yaştan sonra görevlerini yerine getirememesi sonucunda meydana gelir.
At Kuyruğu: 3- 10 gram at kuyruğunu, 1 bardak kaynamış suyun içine atın ve tüketin. At kuyruğunun yanına çıban otunu da aynı miktar da atabilir ve tüketebilirsiniz. Günde üç kez içilmesi tavsiye edilir.
Centiyane Çiçeği: 1 avuç kadar centiyane çiçeğini, 1 kilo sirkenin içine atın ve 10-12 gün kadar bekleyin. Daha sonra günde iki kez( sabah ve akşam) bir fincan olarak içiniz.
Ginko Bılo-Ba: Ginko Bilo-Ba bir bitkidir ve bu bitkiden imal edilen ilacı eczanelerden temin edebilirsiniz. Bunama için oldukça etkilidir.
Kişniş: 6 veya 7 gram kişniş, 5 gram biberiye kaynamış bir bardak suyun içine konulur ve 15 dakika kadar bekletilir. Bekledikten sonra tüketim için hazır olacaktır. Günde 3 defa tüketilmesi gereklidir. Kişnişi ve biberiyeyi toz halinde de tüketmek mümkün. 5 gram kadarını günde 2 defa tüketmeniz gerekir.

bunamanin-belirtileri
Oğulotu: Bir kasenin içine oğulotu, yavşan otu ve hercai menekşe atılır ve karıştırılır. Karıştırdıktan sonra, bir kaşık alınır ve kaynamış bir bardak suyun içine konur. 15 dakika kadar bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Bal ile karıştırarak daha tatlı bir hale getirebilirsiniz. Günde 3 bardak içilmesi yeterli olacaktır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top