Burun Kanamalarına Ne İyi Gelir

Burun kanamaları sebepsiz olabileceği gibi, belli bir rahatsızlıktan ötürü de kanayabilir. Burun tümörleri, buruna sokulan yabancı cisimler, nezle, kan basıncı burun kanamasının nedenlerindendir. Burun kanamalarında bir doktora başvurmak gerekir. Burun kanamalarını durdurmak için aşağıda paylaştığımız bitkisel reçeteleri de kullanabilirsiniz.
Atkuyruğu: Bir tatlı kaşığı ölçüsündeki atkuyruğu bitkisini, bir kahve fincanı kaynar suya koyun. Bitkinin kendine has suyu çıkasıya kadar bekletildikten sonra, bir pamuk bu suya batırılır. Pamuk sıkılmadan buruna konulur.
Çoban Çantası: 2 çay kaşığı çoban çantası, bir kahve fincanı suya konulur. Bitkinin içindeki su salasıya kadar kaynatılır. Bir pamuk bu karışımın içine batırıldıktan sonra buruna konulur. Bir başka çoban çantası tarifi ise; Kaynar bir fincan suyun içine bir çay kaşığı ölçüsünde çoban çantası atılır ve demlenmesi için kısa bir süre beklenilir. Son olarak süzülür ve tüketilir.
Ökse Otu: Bir çay kaşığı ökse otu bitkisini, bir fincan soğuk suya koyun. 8 – 9 saat bekleyin ve soğuk bir şekilde bir çay kaşığı miktarında burnunuza çekin.

Baş ağrısı yapan burun kanaması

Baş ağrısı yapan burun kanaması

Civanperçemi: 2 çay kaşığı ölçüsündeki civanperçemi, bir kahve fincanı suyun içine koyulur. Bitki kendini salasıya kadar bekletildikten sonra bir pamuğu bu sıvıya sokun. Son olarak bu pamuk ile buruna tampon yapılır.
Isırgan Otu: 2 çay kaşığı ölçüsündeki ısırgan otu bitkisini, bir kahve fincanı suya koyun. Bir süre bekletildikten sonra, bir pamuk ile buruna tampon yapılır. Pamuğun buruna sokulmadan önce sıkılmaması gereklidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top