Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

Cilt lekeleri her insanı rahatsız eder. Estetik olarak hoş durmayan lekelerden kurtulmak isteriz. Cilt lekelerinden kurtulmamızı sağlayacak bazı bitkilere doğada mevcut. Cilt lekelerini tedavi ederken olumlu sonuçlar verecek bazı bitkiler: Anason Tohumu, Arpa Unu, Aşk Otu, Biberiye gibi bitkilerdir.

Biberiye : Merhem haline getirilerek kullanıldığında cilt lekelerine karşı etkili olduğu bilinmektedir. Vücudu pürüzsüzleştirme özelliği vardır.

Biberiye
Biberiye

Anason Tohumu : Tohumların kaynatılmasından elde edilen suyun cilde iyi geldiği bilinmektedir. Sadece cilt lekelerinin tedavisinde değil aynı zamanda cilt lekelerinin oluşmasını engellemede de kullanılabilmektedir.

Kudretnarı : Özellikle egzama tedavisi için tavsiye edilmektedir.

Kudretnarı
Kudretnarı

Arpa Unu : Merhem haline getirilmiş olarak yüzü maske yapılır. Yüzdeki lekeleri gidermede oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Arpa Unu
Arpa Unu

Kayınağacı : Görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan bu orman ağacı cilt lekelerine karşı oldukça yararlı içeriğe sahiptir. Kayınağacının kabukları kaynatılarak elde edilen su hem lekeleri giderir hem kılları temizler.

Kayınağacı
Kayınağacı

Aşk Otu : Yüzdeki lekeleri yok etmede özellikle kökünün kaynatılmasıyla elde edilen suyunun etkili olduğu bilinmektedir.

Aşk Otu
Aşk Otu

Elma Sirkesi : Elma sirkesi hem buhar banyosu şeklinde hemde tonik tarzı yüzü silerek kullanılabilir. Her iki uygulamanın da cilt lekelerini temizleyebildiği bilinmektedir. Gerek buhar yaparken gerekse tonik şeklinde kullanırken bir miktar su ile karıştırılması gerekir.

Elma Sirkesi
Elma Sirkesi

Share this post

PinIt

2 Replies to “Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler”

  1. berrakue dedi ki:

    arkadaşlar cilt lekelerine çözüm en iyi krem ya da yöntem hangisi

  2. nilakalin dedi ki:

    bitkisel güzellik ürünleri nasıl kullanılmalı, sağlığımıza yararları nelerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top