Dalak büyümesi bazı zamanlar belirti göstermez ve hastane de yapılan testler ile dalak büyümesi teşhisi konulur. Karaciğer hastalıkları ve bazı enfeksiyonlar dalak büyümesine neden olmaktadır. Dalak büyümesinin belirtileri ise, iştah kaybı ve kansızlıktır. Dalak büyümesi için aşağıda ki bitkisel tedavileri uygulayabilirsiniz.
Marul Tohumu: Marul tohumunu önce ezin ve toz haline getirin. 1 günde maksimum 6 gram alınması tavsiye edilir.
Acı Hodon: Acı hodon bitkisini (10 gram) kaynamış bir su bardağının içine koyun ve 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketin. Günde 3 veya 4 bardak içiniz.
Hindiba: Hindibayı sıkarak suyunu çıkarın ve bu suyu günde 1 kahve fincanı miktarında tüketin.
Bal: Bal şerbeti tüketimi de dalak büyümesi için tavsiye edilmektedir.
Kalkan Otu: Bu bitkinin tohumlarını toz haline getirdikten sonra günde 4 gram tüketin. Dalak da olan şişlik için özellikle tavsiye edilir.

upload_article__0_0_dalak-buyuklugu-5067
Kabak ve İncir: İncir ve kabağı kaynatarak lapa haline getirin. Daha sonra lapa halinde dalağın üzerine sarınız.
Kereviz Kökü: 10 gram kereviz kökünü kaynamış bir su bardağına koyduktan sonra 10- 15 dakika kadar bekletilmesi gerekiyor. Daha sonra tüketebilirsiniz. Günde maksimum 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.
Lahana: Lahananın dışında yer alan yeşil yaprakları( 2 su bardağı miktarında) 5 dakika kaynatın ve 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra bu yaprakları sıkın ve suyunu çıkarın. Bu elde edilen suyu 2 yemek kaşığı üzüm hoşafı ile birlikte günde iki defa tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top