Dalak Hastalıkları İçin Bitkisel Öneri

Sıtma, tifo gibi bulaşıcı hastalıklar ile kansızlık hastalıkları dalak hastalıklarına davet edebilir. Dalak hastalıkları için önerilen bitkisel reçeteleri sizlerle paylaşıyoruz.
Koyun Otu Yaprağı: Bir çay kaşığı ölçüsündeki koyun otu yaprağı(ince kıyılmış olmalı)bir çay fincanı kaynar suyun içine konulur. 10 dakika demlenmesi için beklenilir ve sonra tüketilir. Günde iki çay fincanı miktarında tüketilmesi gerekir.
Anason: Bir çay kaşığı miktarında ki anasonu, bir su bardağı ölçüsündeki kaynar suya koyun. 5 dakika demlenmesi için bekleyin ve süzdükten sonra için.
Isırgan Otu Yaprağı: Bir miktar ısırgan otu yaprağı temin edildikten sonra ince bir şekilde kıyılır. Bir çay kaşığı kadarı alınır ve bir çay fincanı kaynar suya konulur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bir çay fincanı ile içmeniz tavsiye edilir.
Balık Otu: Bir çay kaşığı balık otunu(ince kıyılmış), bir çay fincanı kaynar suya koyduktan sonra 5 dakika kadar demlenmesi için beklenmelidir. Son olarak süzülür ve günde üç defa bu bitkisel karışım tüketilir.

Dalak Hastalıkları İçin Bitkisel Öneri

Dalak Hastalıkları İçin Bitkisel Öneri

Akdiken Bitkisi, Şeker: Akdiken bitkisi meyveleri de dahil olmak üzere havanda dövülür. Daha sonra karıştırılır ve şeker ilave edilip şurup haline getirilir. Son olarak süzülür ve içilir. Günde 3 defa bir çay fincanı ile, yemeklerden yarım saat önce için.
Ballıbaba Bitkisi: Ballıbaba bitkisinin çiçeklerini iyice ezdikten sonra suyunu çıkarın. Günde 1 fincan olarak tüketmeniz tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top