Damar tıkanıklığına en büyük sebeplerden biri de, damarlarda ki yağ oluşumlarıdır. Damarda ki tıkanıklar oksijenin gerekli organlara ulaşımını engellediği için, insan sağlığı için ciddi tehlikelere neden olabilir. Damar tıkanıklığı için bitkisel tavsiyeler ise aşağıda ki gibidir.
Sarımsak: Bir baş sarımsağı önce ezin ve 200 – 350 gram yoğurt ile birlikte karıştırarak bir gece bekletilmelidir. Günde 2 veya 3 kez tüketilmesi gereklidir. Bir diğer sarımsak ile ilgili tavsiye ise, 10 gram ılık suya 10 gram sarımsak(ezilmiş olması lazım) atılır ve 1 gün bekletildikten sonra tülbent ile süzülür. Günde 3 kez 15 – 30 damla tüketilmesi tavsiye edilir.
Biberiye: 10 – 25 gram biberiyeyi kaynamış bir bardak suyun içine koyup günde 2 veya 3 bardak tüketiniz.
Dış Otu Tohumu: 10 – 20 gram dış otu tohumunu 10 dakika kadar kaynatıp günde 3 bardak tüketiniz.

damar-acici-ilaclar-3054
Limon Kabuğu: Öncelikle limon kabuklarını ezin ve toz hale gelmesini sağlayın. Aynı kasenin için de şeker, bal ve limon kabuklarının tozunu macun haline getirin. Günde iki kez sabah ve akşam bir tatlı kaşığı tüketiniz.
Aslan Kuyruğu: 1 tatlı kaşığı kadar aslan kuyruğu bitkisini kaynamış 1 bardak suyun içine koyun ve 24 saat bekledikten sonra tüketin. Bir diğer aslan kuyruğu tarifi ise, aslan kuyruğu bitkisini toz haline getirin ve 1 gram olmak şartı ile için.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top