Kan damarlarında ki hücrelerin esnekliğini kaybetmesi sonucunda, damarın zayıflaması ve kanda yer alan yağ maddelerinin birikmesi sonucunda damar sertliği meydana gelir. Damar sertliğinin belirtileri ise, yürürken dengeyi kaybetme, düşünme gücünde zayıflama, baş dönmesi ve ağrısı, vücutta titremedir.
Alkol, Sarımsak: Renkli ve yarım litrelik bir şişenin içine iki bardak alkol koyunuz. Bu şişenin içine 2 su bardağı kuru sarımsak koyunuz. Daha sonra şişenin ağzı kapatılır. 15 gün güneş gören yerde bekletilir ve şişe çalkalanır.

Daha sonra bir çay bardağı suyun için 1 damla koyunuz ve içiniz. Ertesi gün 3 damla ve sonraki gün 4, diğer gün ise 5 damla içilmelidir. Her gün 1 damla arttırılmalı ve 25 damlaya kadar bu şekilde arttırılmaya devam edilmelidir. 25 günden sonra bu sefer her gün birer damla eksik içilir. 2 damlaya kadar inildikten sonra 15 gün ara verilir.
Kiraz, Süt: 1.5 kilo kirazı tüketiniz ve yine 1 gün içinde 5 su bardağı süt içilir. En fazla bir hafta devam edilir.

ateroskleroz
Papatya Çiçeği, Su: 5 çorba kaşığı miktarında ki papatya çiçeğini 4 bardak suya koyunuz. Daha sonra kaynatıp, süzünüz. Günde 3 kez tüketilmesi tavsiye edilir.
Şahtere, Su: 50 gram şahtereyi 4 bardak suya koyunuz ve kaynatınız. Süzdükten sonra bir çorba kaşığı kadar içiniz. Günde 3 kez tüketilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top