Deli Balın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bal türleri arasında en iyisi olarak gösterilen bu bal türü, tüketildiği zaman ağızda buruk bir tat bırakmaktadır. Çok keskin bir bal olduğu için, fazla tüketildiğinde çok ciddi sonuçlara sebep olabilmektedir. Deli balı, ülkemizde Doğu Karadeniz Bölgesin de yetişmektedir.

Deli Balının Zararları

Deli balı muazzam bir besin olmasına rağmen, bu balın faydalarını bu yazımız da ne yazık ki paylaşmayacağız. Sebebi ise, ölümcül sonuçlara yol açabilen bu balın kullanımının doğru olmamasıdır. Yukarı da fazla tüketildiği zaman dedik; ama az tüketmek istiyorum deseniz bile, dozajı hakkında kimse net bir şey söyleyemez ve sizin az tükettiğiniz deli balı sizi kötü anlamda etkileyebilir. Bu yüzden deli balının zararlarını sizlere anlatacağım.
Silah olarak bile kullanılmış olan deli balı hakkında bir açıklama yapan profesör, kamp yapan 10 bin civarı askerin bu balı tüketmeleri yüzünden sarhoş olma hallerini yaşadıklarını ve savunmasız kaldıkları için esir alındıklarını belirtti. Bu söylem geçmişten bugüne dilden dile dolaşmıştır. Yunanlı bir yazar da bir kitabında bu bal hakkında değişik söylemlerde bulunmuştu. Yazarın dediğine göre, üç tümen büyüklüğünde ki Roma askerleri Heptakometler’lar tarafından yenilmiştir. Heptakometler’in Roma askerlerinin yoluna kâseler içinde bu balı koydukları ve bu balı tüketen Romalı askerlerin bilinç kaybına uğramış. Heptakometler böylelikle Romalı askerleri çok kolay yenebilmişti.

1436239239_bu_balin_fazlasi_olduruyor_h3433
Birçok insanın bu balı tükettikleri için öldüğünü; hatta hayvanların bile ölümüne sebep olduğunu unutmamanızı ve bu balı kesinlikle tüketmemenizi sizlere şiddetle tavsiye ederiz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top