İnsanoğlunun en çok başına gelen hastalıklardan biri olan diş hastalıkları, çoğu insanın başına gelen diş ağrılarına neden olmaktadır. Cehennem azabı diye adlandırılan diş ağrısı için bazı bitkisel tedaviler tavsiye edilmektedir. İşte diş ağrısı için tavsiye edilen bitkisel tedaviler.
Karanfil Esansı: Az miktarda karanfil esansı damlasını bir su bardağına damlatın ve bu su ile de gargara yapınız. Karanfili kaynatıp elde edilen su ile de ağzınızı çalkayabilirsiniz.
Sinir Otu Yaprağı: Sinir otu yaprağını ( 10 – 25 gram) kaynamış bir bardak suyun içine atın. 15 dakika bekleyin ve günde 2 – 3 bardak tüketiniz. Kaynamadan sonra elde edilen su ile gargara da yapabilirsiniz. Sinir otu yaprağını çiğnemek de diş ağrıları için kullanılmaktadır.
Kafesli Sapsız Diken: 10 gram ince bir şekilde kıyılmış kafesli sapsız diken kökünü bir bardak kaynar suyun içine koyun ve kaynatın. 15 dakika kadar bekledikten sonra gargara yapın.

dis-agrisi
Adam Otu Kökü: Adam otu kökünü önce kaynatın sonra da elde edilen su ile gargara yapın.
Meşe Mazısı: Meşe mazısını kaynatınız ve su ile gargara yapınız. Bir diğer yöntem ise, mazıyı toz haline getirerek çürüyen dişinize koyun. Ağrı kesme özelliğinin yanında diş çürümesini de durdurmaktadır.
Çınar Yaprağı: Keskin bir sirke ile çınar yaprağını kaynatınız ve elde edilen suyu ağzınızda tutunuz. Daha sonra da tükürünüz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top