Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

1- Limon veya portakal kabuğu

Limon veya portakal ağız içinde bakteri oluşumunu önleyerek diş çürüklerine karşı koruma sağladığı gibi kötü nefes kokusunu da önler. Aynı zamanda iyi bir diş beyazlatıcı olarak kullanılabilir. portakal ve limon kabuğu ile dişlerinizi hafifçe ovalayıp bir dakika sonra durulayın. Dişlerde oluşan lekelere karşı olumlu sonuçlar verir. bu doğal diş beyazlatma yöntemini haftada bir tekrarlayın.

2- Çilek

Çilek de iyi bir diş temizleyicidir. 5 adet çileği püre haline getirip dişlerinizi bu püre ile ovalayın ve ardından durulayın.

3- Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağını dişlerinizi beyazaltmak için kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağını dişlerinize sürün ve 5 dakika bekleyin. Daha sonra diş fırçası ve az miktarda diş macunu ile dişlerinizi temizleyin.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri
Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

4- Elma sirkesi

Elma sirkesi özellikle çay, kahve ve sigaranın dişlerde bıraktığı kahverengi lekelere karşı kullanılabilir..Ancak kullanırken  dikkatli olmalısınız,  asitli olduğundan günde bir kereden fazla kullanımı diş minesine zarar verebilir. Dişlerinizi az miktarda elma sirkesi ile fırçaladıktan sonra, bir macun ile tekrar fırçalayın, ya da ağzınızı çalkalayın.

5-  Adaçayı

1 çay kaşığı adaçayı, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı taçını karıştırın. Bu karışıma fırçanızı batırarak dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi bir hafta boyunca günde 1  kez tekrarladıktan sonra zamanla dişleriniz  beyazlayacaktır

6- Kabartma tozu ve hidrojen peroksit

Bu karışım doğal diş beyazlatma yöntemidir Kabartma tozu ve küçük bir miktar hidrojen peroksiti az miktarda karıştırın. Karışımı diş fırçanıza sürerek her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Hidrojen peroksit, bir anti-bakteriyel madde olup, ağız ve diş eti temizleyicisi olarak  kullanılır.Kabartma tozu ise dişlerinizdeki lekeleri çıkaracaktır

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top