Alerjik durumlar, kan dolaşımını engelleyen durumlar, kalp ve böbrek hastalıkları el ve ayak şişmesinin nedenleri arasında yer alır. El ve ayak şişmesine iyi geldiği bilinen bitkisel çözümleri sizlerle paylaşıyoruz.
Pelin: İki avuç pelin 5 litre suya konulduktan sonra 15 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra bu su ile şişik yerler 20 dakika boyunca yıkanır.
Öksürük Otu Yaprağı: İki avuç öksürük otunun yaprağını beş litre suya koyun. 15 dakika kaynatın ve 20 dakika bu su ile şiş olan yerlerinizi yıkayın.
Ardıç Meyvesi, Yavşan Otu, Atkuyruğu, Yabani Mürver, Biberiye: Biberiye, atkuyruğu, yavşan otu, yabani mürver, ardıç meyvesi bunların hepsinden birer kahve fincanı miktarında alın ve 5 litre suyun içine koyun. Daha sonra kaynatın ve kaynatıldıktan sonra bu su ile şişen bölgelerinizi yıkayın.
Anason: Bir çay kaşığı ölçüsündeki anasonu bir fincan kaynar suya koyun. 10 dakika demlenmesi için bekleyin ve daha sonra süzün. Bu bitkisel karışımı günde 1 defa içiniz.
Ebegümeci: İki avuç ebegümeci bitkisini, beş litre suya koyun 12 saat bekletildikten sonra kaynatın. 15 – 20 dakika kaynatın ve daha sonra bu karışım ile şişik olan yerlerinize banyo yaptırın. Banyo suyunu tekrardan ısıtıp da kullanabilirsiniz.

indir-2
Toz Karabiber, Süz Bal: 4 çay kaşığı toz karabiber ve bir çorba kaşığı süzme bal karıştırılır ve eşit şekilde üçe bölünür. Her öğünden 30 dakika önce bu bitkisel karışım tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top