Erkek Kısırlığına Bitki Tedavisi

Erkek Kısırlığına Bitki Tedavisi

Erkek Kısırlığına Bitki Tedavisi

 

Sperm Sayısını Arttıran Besinler

Keçiboynuzu :

Sperm sayısını artırmak için kullanılan en etkili bitki keçiboynuzudur. Ancak keçiboynuzu pekmezini kullanmak ile doğal keçiboynuzunu kullanmak arasında etkisi açısından büyük fark vardır.

Kaynatılmış keçiboynuzu suyu, keçi boynuzu pekmezine göre %70 daha etkilidir. Çünkü pekmez bazı  işlemlerden geçerken etkisini bir ölçüde kaybeder.

Kereviz :

Sperm sayısını artırmak için kullan bir başka bitkide kerevizdir. Kereviz bizans döneminden bu yana sperm sayısını artırmak için tüketilen bir bitkidir. Ancak kereviz kullanımı konusunda bir noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Yüksek tansiyon hastalarının kerevizi kullanmaması gerekiyor. Kereviz tansiyonu yükselttiği için yüksek tansiyon hastalarının kerevizin her halinden uzak durması gerekiyor.

ÇİLEK:

İçeriğineki E vitamini sayesinde sperm miktarında artış sağlayabilir.Ayrıca cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırması da seks dürtüsünün artmasına neden oluyor.Olumlu etkileri günde 2 kase çilek tüketilmesi halinde 1 hafta içerinde görülebilir.

AVOKADO:

İçeriğindeki temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırır.Haftada 3 kez tüketilmesi durumunda etkileri 2 hafta içerisinde görülmeye başlar.Sperm sayı ve hareketliliği üzerinde oldukça önemli olumlu etkileri vardır.

ZENCEFİL:

 Sperm sayısı ve hareketliliğini çok büyük oranda arttırır. Bu yüzden erkeklerin özellikle tüketmesi tavsiye edilir. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde vücudun ısısını artırarak  erkekte uyarıcı etki eder.Erkeklerde ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.Haftada 4 kez bir tutam zencefil kullananlar etkileirni 1 saat içerisinde görmeye başlayabilirler.

DOMATES:

Tam bir A Vitamini deposudur.A vitamini seks hormonlarının üretimini hızlandırır.2 hafta boyunca günde 1 domates tüketmeniz durumunda etkilerini görmeye başlayacaksınız.

MUZ, İNCİR:

Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi beyindeki mutluluk hormonu serotonin seviyesini yükseltir.

HAVUÇ:

İçeriğindeki şeker kana çok çabuk karışarak enerji seviyesini hızlı biçimde artırır.Cinsel performansın artırılması için ideal bir besindir.

Ahududu :

Ahududu sperm sayısını arttırma özelliğine sahiptir. taze olarak tüketilmesi faydalı olacaktır

erkek kısırlığına bitki tedavisi
erkek kısırlığına bitki tedavisi

Diğer Besinler

 

Sperm sayısını artıran bazı meyveler de vardır. Bu meyveler arasında mevsiminde tüketilmek şartıyla trabzon hurması (cennet meyvesi) en etkili olan meyve olarak bilinmektedirKısırlık için en çok önerilen gıdalardan birisi de karnabahardır. B6 vitamini en fazla karnabahar, ıspanak, muz, bamya, su teresi, soğan, brokoli, kabak, karalahana, brüksel lahanası, bezelve, turp da bulunur.

50 gram ayçiçeği tüketimi sayesinde günlük olarak 4 grama kadar arginin depolamak mümkündür. Ayçiçeği dışında arginin bulunan diğer gıdalar; ak ceviz, acı bakla, susam, yer fıstığı, keçiboynuzu, soya fasülyesi, su teresi, çemen, badem, bakla, mercimek, hardal.

Ispanak ve çinko içeren bitkiler: Çinko, üretkenliği ve sperm kalitesini arttıran bir etkendir. Bu yüzden düzenli olarak ıspanak, brüksel lahanası, salatalık, fasülye, hindiba, maydanoz, kuru erik, börülce ve kuşkonmaz tüketilmelidir. Bu bitkileri tencerede kaynatıp tüketirseniz çok miktarda çinko almış olursunuz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top