Evde Doğal Fondöten Yapımı

Evde Doğal Fondöten Yapımı

Evde Doğal Fondöten Yapımı

Evde Doğal Fondöten Yapımı

Cildimizin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için kullandığımız bazı fondötenler cildimizi yıpratabiliyor ve bazen alerjilere sebep olabiliyor. Dilerseniz gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz doğal malzemelerle hazırlanmış kendi fondöteninizi kullanarak cildinize bir iyilik yapabilirsiniz

Doğal fondöten yaparken dikkat edilmesi gereken nokta cilt tonunuza uygun olan en yakın tonu yakalayabilmektir.

Ararot tozu (maranta nişastası) ya da mısır nişastası ev yapımı doğal fondöten için gereken malzemelerdir . İki malzeme arasında dilediğinizi bir kaba alın. Ardında içerisine kakao tozu ve ince öğütülmüş tarçın ekleyin. Bu işlem sırasında kakao tozunu fazla kaçırmamaya özen gösterin. Cilt tonunuzun rengine uygun bir ton yakalayana kadar ekleyebilirsiniz.

Evde Doğal Fondöten Yapımı
Evde Doğal Fondöten Yapımı

Toz karışımını bir kavanoza ya da ağzı kapalı bir kaba koyarak daha sonra da kullanmak üzere saklayabilirsiniz.  Uygulama sırasında toz şeklinde uygulanacağı için fırça kullanmanız gerekebilir. Eğer yoğun bir fondöten yapmak istiyorsanız toz karışımına uçucu bir yağ ya da biraz votka katmanız da mümkün. Bu şekilde toz sıkılaşarak kompakt fondöten halini alacaktır.

Likit fondöten kullanmayı seviyorsanız bunu yapmak da mümkün. Evde bulunan vücut losyonlarından belli oranlarda karışıma ekleyerek ve tabi ki renk tonunun istediğiniz tondan açık ya da koyu olmamasına dikkat ederek likit fondöten de elde edebilirsiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top