Evde Doğal Göz Farı Yapımı

Evde Doğal Göz Farı Yapımı

Evde Doğal Göz Farı Yapımı

Doğal Eyeliner ve Göz Farı Yapımı

Göz ve göz çevresi hassas bi yapıya sahip olduğu için göz grubu makyaj ürünlerini seçerken de doğal yollardan kendiniz yaparken de dikkatli olmakta fayda var. Yine ararot tozunu baz olarak kullanın. Kahverengi tonlarında bir göz farı elde etmek için kakao tozunu istediğiniz tona ulaşmak için değişik oranlarda kullanabilirsiniz. Spirulina kullanarak yeşil tonlarında ve ararot tozunu yoğun kullanarak ise beyaz ışıltılı bir göz farı elde edebilirsiniz.

Evde Doğal Göz Farı Yapımı
Evde Doğal Göz Farı Yapımı

 Eye liner yapımı için ise hindistan cevizi yağına ihtiyacınız olacak. Hafif nemli bir fırça üzerine küçük bir miktarda aktif kömür ile kakao tozunu karıştırarak eyeliner şeklinde uygulayabilirsiniz. Doğal yollarla da yapmış olsanız eye linerı sürerken gözünüzün iç kısmına gelmemesine dikkat edin. Fırça seçiminize göre karışımı eye liner ya da dipliner olarak kullanabilirsiniz.

Yumuşak bir göz kalemi yapmak için her biri yarım gram olmak üzere hindistan cevizi yağı ve kakao yağı eşit miktarlar halinde karıştırın. Daha kalın siyah bir göz kalemi için ise yaklaşık yarım çay kaşığı aktif kömür ilave edin . Ayrıca kahverengi göz kalemi için kakao tozunu da kullanabilirsiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top