Vücut yüzeyi arasında ki normal olmayan geçittir ve farklı yerlerde görülebilmektedir. Fistül rektum alt bölgesi ile anüs çevresindeki deri arasında olan tavsiyelere getireceğiz. Bu bölgedeki bu rahatsızlık bir abse yüzünden oluşur. Fistül için tavsiye edilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Atkuyruğu: Bir tencereye su doldurduktan sonra kaynatmaya başlayın ve tencerenin kenarlarına süzgeç konulur. Daha sonra kaynayan tencereye iki avuç atkuyruğu koyun ve kaynarken çıkan buharın üzerine hastalıklı bölgenize tutun. Bu işlemi gece yatmadan önce 10 dakika boyunca yapmalısınız. Bu bitkisel karışımı 4 gün boyunca kullanın.
Adaçayı: 2 çay kaşığı miktarındaki adaçayı, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya konulur. 10 dakika demlenmesi için beklenilir ve sonrasında süzülür. Günde iki defa bu karışıma pamuk batırılır ve bu pamuk ile hastalıklı bölgeye sıcak kompres yapılır.
Ceviz Yağı, Toz Kükürt: 2 çay kaşığı toz kükürt ve bir çay fincanı ceviz yağını karıştırın. Daha sonrada kısık ateşte ısıtın ve bu karışımı temiz bir beze dökün. Akşam yatmadan önce hastalıklı bölgeye bağlanır ve sabah kalkıldığında çözülür.

a530841401b004_parkerb1
Isırgan Otu: 100 gram ısırgan otu iki litre suya konduktan sonra 12 saat bekletilir ve kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra süzülür ve günde iki defa bu bitkisel karışım ile hastalıklı bölge yıkanır. 20 dakika boyunca yıkanmalı ve bu işlem iyileşme dönemine girilesiye kadar devam edilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top