İnsanların en sık karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olan göğüs ağrısının belirtileri, göğüste; yanma, ağırlık, basınç ve sıkıntıdır. Kalbe giden kan akışında azalmalar göğüs ağrısına neden olur ve tedavi edilmez ise, tehlikeli olabilir. Pektoris ve anjin isimleri ile de bilinen göğüs ağrıları için, aşağıda ki bitkisel tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.
Ada Soğanı: Ada soğanını az miktarda hamur ile pişirip yemelisiniz.
Ispanak: Ispanak pişirip yemek göğüs ağrıları için oldukça etkilidir.
Badem Yağı, Şeker, Buğday Unu: Buğday unu, badem yağı ve şekeri birlik de pişirin ve tüketin. Her sabah bu karışımın aç karnına tüketilmesi gereklidir.
Zencefil: Göğüs ağrılarınız var ise, zencefil çayı içerek ağrılarınızı giderebilirsiniz. Zencefili çiğ olarak her gün bir parça tüketmeniz oldukça önemlidir. Zencefil kolesterolünüzü düşüreceği gibi kan damalarınız içinde koruyucu bir besindir.
Acı Biber: Anti-inflamatuar özelliği sayesinde konsantrasyonu sağlayan acı biber kalbe kan akışının normal seviyeler de olması içinde, kan düzenleyici görevini üstlenir. Bir bardak meyve suyunun içine yarım çay kaşığı acı biber tozu ekleyerek içmeniz göğüs ağrılarınız için fayda sağlayacaktır.

gogus-agrisina-ne-iyi-gelir-gogus-agrisi-icin-sifali-bitkiler-300x190
Fesleğen: Magnezyum kaynağı olan fesleğen kolesterolü de düşürür. Kalp ve damarları koruyan besinler arasında yer alan fesleğenin 10 yaprağını çiğnemeniz göğüs ağrılarınız için çok faydalı olacaktır. Alternatif olarak, 1 çay kaşığı fesleğen suyunu ve balı karıştırıp da içebilirsiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top