Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

⇔ Salatalık – Salatalık koyu halkalar için eski ve bilinen en yaygın bir ev çözümüdür. Hatta profesyonel klinikler ve spalar anlık soğutma etkisi sağlamak için salatalık kullanır. Bir büzücü olarak çalışır ve gözlerin altındaki koyu alanları aydınlatır. Aynı zamanda kan akışını artırır ve şişlikleri azaltır.

  • Küçük boy bir salatalık rendeleyin ve suyunu çıkartın.
  • Suyu pamukla gözlerinin altında uygulayın.
  • Bir süre cildinizin suyu emmesini bekleyin.
  • Ayrıca ince dilimlediğiniz salatalıkları da doğrudan gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz.
Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler
Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

⇔ Patates – İnce rendeyle patatesin suyunu çıkararak uygulayabileceğiniz gibi patatesi dilimleyerek doğrudan da uygulayabilirsiniz. Patates koyu lekeleri ve pigmentasyonu azaltıcı özellikleriyle bilinir. 

⇔ Patates – Zeytinyağı – Salatalık – Patates ve salatalığı soyarak rendeleyin. Sonra eşit miktarda karıştırarak gözaltlarınıza uygulayın 25 dk kadar bekletin. Soğuk suyla yıkadıktan sonra bölgeye zeytinyağıyla saat yönünde ve tersi yönde masaj yaparak bekletin. Tüm gece yıkamadan zeytinyağını gözaltında muhafaza edin. 2 hafta boyunca her akşam bu uygulamaya devam edin. İstediğiniz sonucu aldıktan sonra aralıkları kendiniz belirleyebilirsiniz.

⇔ Domates- Domates güçlü bir antioksidan ve cildinizi aydınlatmaya yardımcı “likopen” içerir. Aynı zamanda cildi kırışıklıklardan korur. 

Domatesi ezerek üzerine yarım çay kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın. Karışımı gözaltı bölgenize uygulayıp 15 dakika bekletin. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

⇔ Gül Suyu Gözaltı şişlerini azaltmada etkili olan anti-inflamatuar özellikteki saf gül suyunu pamukla bölgeye uyguladığınız anda kendinizde torbalarda küçülmeyi farkedeceksiniz. 

⇔ Çemen Otu Tohumu – Göz altı morluk ve şişliklerini hafifletmeye yardımcı bol miktarda C vitamini, potasyum ve protein içerir. 2 çay kaşığı çemen tohumunu ıslatın ve 3 saat suda saklayın. Suda bekleyen tohumları macun kıvamına gelene kadar hafifçe eziniz. 1 tutam zerdeçal ve bir çay kaşığı çiğ süt ekleyip karıştırın. Karışımı gözaltlarınıza uygulayıp 15 dakika bekletin. Uygulama bitince soğuk suyla yıkayın. 

⇔ Kırmızı Mercimek – 3 çay kaşığı mercimeği gece suda bekletin. 1 gece suda yumuşamış mercimeğin üzerine 1 çay kaşığı salça ve 1 çay kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın. Ardından bir tutam zerdaçal ekleyip iyice karıştırın. Karışımı gözaltınıza sürüp kuruyana kadar bekleyin ve kuruduktan sonra soğuk suyla yıkayın. 

⇔ Buz Uygulaması – 3 parça buzu yumuşak bir beze sararak bir süre bekletiniz. Sonra buzları gözaltınızda eriyip bitene kadar tutun. Şişlikleri azaltmada etkili bir yöntemdir. 

⇔ Nane Yaprağı – Bir kaç taze nane yaprağını göz altınızda 20 dakika kadar bekleterek şişlik ve morluklardan kurtulabilirsiniz.

⇔ Yeşil Çay – Yeşil çay, anti-oksidanlar ve tanen bakımından zengindir. Ayrıca cildi parlatarak kırışıklıkların azaltmaya yardımcı olur. Çay poşetini sıcak su içinde bir süre bekletin ve 15 dakika göz bölgenizde bekletin.

⇔ Düzenli Beslenme – Günde en az 10 bardak su tüketin. K vitamini içeren yeşil yapraklı lahana, marul, brokoli gibi taze sebzeler tüketin. Uyku düzenine önem gösterin.

Gözaltı morlukları ve şişkinlikleri için kullanacağınız bu uygulamaları benzer cilt sorunları içinde uygulayabilirsiniz. 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top