Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?

Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?

Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?

Gözaltındaki koyu halkalar herkesin şikayetçi olduğu bir durumdur. Gözaltı halkalarının oluşma nedeni farklı farklı olabilmektedir. En çok bilinen nedenleri arasında stres, depresyon, besin yetersizliği, dengesiz beslenme, hiper pigmentasyon, güneşe maruz kalma, uykusuzluk, aşırı ilaç kullanımı ve yorgunluk vardır.

Gözlerinin altında mor halkaların oluşumunu engellemek biraz zor olsada hafifletmek için dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Yeterli miktarda su tüketin
Güneş koruyucu kullanın
Uykunuzu tam alın
Kapalı gözlerin üzerinde düz serin bitki çayları ile kompres uygulayın. Siyah çay tanenleri aktif madde olduğundan, bu çay poşetlerini kullanmayın.
15 dakika boyunca kapalı gözler üzerine serin salatalık dilimleri koyun
Tuz tüketimini azaltın
Göz altına K vitamini içeren krem ​​uygulayın. Çalışmalar gözlerinin altında mor halkalarla mücadelede topikal K vitamininin yardımcı olduğunu göstermiştir.
C vitamini kan damarı duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olur.
Üzüm çekirdeği ekstresi ve piknogenol, içerdikleri antioksidan pigmentleri ile kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olabilir.
Kızılcık, yabanmersini, çay (yeşil ve siyah), siyah frenk üzümü, soğan, baklagiller ve maydanoz gibi bazı gıdalar, kan damarı duvarını güçlendiren antioksidan pigmentler içerirler.
Geleneksel Çin tıbbında, gözlerinin altında mavimsi mor halkaların, böbrek rahatsızlığından kaynaklandığına dair bir inanış vardır. Böbrek sağlığınıza dikkat edin.

Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?
Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?

Göz altı Morlukları için Süzme Yoğurt kürü

Çay kaşığının ucuyla zerdeçal
2 çay kaşığı süzme yoğurt

Zerdeçal ve süzme yoğurdu karıştırın. Bu karışımı koyu halkalarınıza sürdüğünüz zaman etkisini çok çabuk göreceksiniz. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Domates – Limon – Zerdeçal maskesi:

Hem göz altındaki halkaları hem de göz altı torbalarına iyi gelen bu kür sizi çok memnun edecek. Domatesin içindeki mineraller ve vitaminler ile göz altı morluklarını giderici etki yapar. Limon suyu da etkin bir ağartıcıdır. Zerdeçal da koyu halkaların yanı sıra şişmiş göz altı torbalarına iyi gelir. Bu etkili paketi kullanarak göz altı morluklarına doğal çözümler üretmiş olursunuz.

Share this post

PinIt

2 Replies to “Göz Çevresindeki Halkalardan Nasıl Kurtulunur?”

  1. beyhankanmaz dedi ki:

    Göz çevresindeki sarkma, torbalanma ve kırışıklıkların cerrahi teknikler ve diğer uygulamalarla kombine…

  2. BenOglakBurcu dedi ki:

    Göz çevresindeki sorunları ortadan kaldıracak o formül ayrıntılarıyla yazımızda.—>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top