Vücudumuzun en hashas organlarından biri şüphesiz gözdür. Göz kanlanmasının ise, birçok nedeni olabilmektedir. Bunların en başında alerjik durumlar, mikroplar ve genetik nedenler gelmektedir. Eğer sizin de gözünüz kanlanıyorsa, aşağıda yer alan bitkisel tavsiyeleri dikkate almanız önerilir.
Salatalık: İnsan vücudu üzerin de soğutma etkisi bulunan salatalık, göz kanaması ve göz sağlığı için çok etkili bir sebzedir. Salatalığı dilimleyerek, dilimleri gözünüze sürebilirsiniz. Bundan önce salatalığı buz gibi bir suyun içinde bekletirseniz, gözleriniz için çok daha faydalı olacaktır. Gözde yer alan enfeksiyonlardan da kurtulmanızı sağlayan salatalığın, soğuk suda maksimum 10 dakika tutulması gerektiğini de belirtelim.
Hint Yağı: Piyasada da çok sayıda göz damlalarını görmek mümkün. İşte bu damlaların birçoğunun içinde hint yağı bulunmaktadır ve göz hastalıkların da hint yağı çok önemli bir silahtır. Göz kanlanması dahil, birçok göz sorunlarını ortadan kaldıran hint yağını gözünüze damlatmanız yeterlidir. Gözünüze damlatmadan önce, damlalık temin etmelisiniz. Günde 1 veya 2 damla gözünüze hint yağı sürmeniz yeterli olacaktır. Bu yağın arka arkaya en fazla 5 gün kullanabilirsiniz.

goz-kanlanmasi-nasil-gecer
Aloe Vera: Aloe veradan elde edilen su, göz sağlığı dahil olmak üzere birçok sağlık alanında kullanılmaktadır. Aloe vera kullanılmadan önce su ile karıştırılmalı ve daha sonra da pamuğu avoe veranın suyuna batırmalı ve gözünüzü yavaşça temizlemelisiniz. Göz kanlanması ve gözde ki ağrılar için bu bitki oldukça etkilidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top