Göz kapağının enfeksiyon kapması sonucunda oluşur ve çocuklarda daha sık görülen bir iltihap türüdür. Ağrılı bir süreçtir ve iltihaplı olan göz kapağı şişer.
Tatar Akça Ağacı Dalı: Bir miktar tatar akça ağacının dalını rendeleyin daha sonrada ince bir şekilde kıyın. Bir çay kaşığı kadarını alın ve extra olarak bir çay kaşığı tatar akça ağacı yaprağını bir cezve suya koyun. 15 dakika kaynattıktan sonra bir pamuk ile göz kapaklarınızın üzerine kompres yapın. Soğuduktan sonra sıcağı ile değiştirin.
Peygamber Çiçeği, Sinirli Yaprak Otu, Sarı Yonca: Bir çay kaşığı ölçüsündeki sinirli yaprak otu, sarı yonca ve peygamber çiçeği, içi dolu olan bir cezvenin içine konulduktan sonra kaynatılır. 10 dakika demlenmesi için beklenilir ve temiz bir pamuk ile göz kapaklarına kompres yapılır.
Nişasta Unu: 2 çay kaşığı nişasta unu, bir çay fincanı kaynar suya koyun ve karıştırıldıktan sonra lapa halinde bir pamuğun üzerine koyun. Son olarak sıcak bir halde göz kapaklarınıza kompres yapın.

timthumb
Kırmızı Gül Yaprağı: Bir tutam kırmızı gül yaprağını, içi su dolu olan bir cezveye atın ve 15 dakika kaynatın. Daha sonra temiz bir bez ile göz kapaklarınızın üstüne kompres yapın. Soğuduktan sonra sıcak olarak yenisi ile değiştirin.
Papatya Çiçeği: Bir miktar papatya çiçeğini, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun ve demlenmesi için kısa bir süre bekleyin. Temiz bir pamuk yardımı ile iltihaplı göz kapağınıza kompres yapın.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top