Sinsi bir hastalık olan göz tansiyonu genelde belirti göstermez ve tedavi edilmez ise, körlük gibi ciddi sonuçlar doğurabilir. Göz tansiyonu olan kişilerin aşağıda yer alan bitkisel reçeteleri uygulamaları faydalarına olacaktır.

Bakla Unu: Bakla içini önce un haline sonra da hamur haline getirin ve ceviz büyüklüğünde ki bu hamuru gözünüzün üzerine koyun. Bu şekilde 1 saat beklettikten sonra hamuru alabilirsiniz. Bu işlemin 3 gün boyunca devam edilmesi gereklidir ve günde 2 veya 3 kez bu işlem uygulanmalıdır. Bakla suyu ile alnınızı ovarak da göz tansiyonunuzu dengeleyebilirsiniz.
Siklamen: Siklamen yumrusunu toz kıvamına getirmelisiniz. Toz haline getirdikten sonra tülbent aracılığı ile eleyin. Son olarak bal ile birlikte macun yapıp gözlerinize sürme çeker gibi çekin.
Şalba Otu: 2 – 10 gram şalba otunu bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika bekleyin. Günde 3 – 5 bardak içilmesi tavsiye edilir. Bu bitki hakkında bir söylemi de dile getirelim. Şalba haşlamasından elde edilen suyu, gözleri göz tansiyonu yüzünden görmeyen birinin içtiği ve gözlerinin açıldığı belirtilmektedir.
Tüylü Kısa Mahmut Otu: 2 gram tüylü kısa mahmut otunu kaynamış bir bardak suyun içine atınız ve içine 2 gram reziyane ilave ediniz. 10 dakika kadar soğumasını bekledikten sonra süzün ve taze soğan ilave edip gözlerinize sürün.

543630
Çörekotu Tohumu: Çörekotunu 3 gün boyunca ıslatmalısınız ve 3 günün sonunda çıkartıp kurutun. Kuruduktan sonra toz haline getirin ve çok az miktarda bu tozu burnunuza çekin. Çörekotu yağını bu tozun içine karıştırırsanız etkisi daha fazla olacaktır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top