Konsantre olamama, yorgunluk hissi, sırt ve baş ağrıları, hazımsızlık, sıkıntı hali halsizliğin belirtileri arasında yer alır. Halsizlik genelde yorgunluktan dolayı gerçekleşir ve eğer halsizliğinizin sebebi yorgunluk ise, aşağıda yer alan bitkisel tavsiyeleri uygulamanız faydalı olacaktır.
Bal, Sirke, Et Suyu: 2 kaşık(çorba kaşığı) süzme bal, 2 çorba kaşığı sirke ve 3 su bardağı et suyunu bir kasenin içine boşaltın. Elde edilen karışım bir kerede içilmelidir.
Şeker, Turp Tohumu: Turp tohumunu( 1 çorba kaşığı) havanda iyice bir dövdükten sonra, 1 çorba kaşığı toz şekerini üzerine katın ve günde 1 kere(sabahları) hepsini tüketin.
Zencefil, Antepfıstığı, Havlıcan, Bal: 2 kaşık(kahve kaşığı) zencefil ve 2 kahve kaşığı havlıcanı 4 bardak suyun içine katınız. Orta ateşte kaynattıktan sonra bir çay bardağına doldurun ve içine bal katınız(1 çay bardağı bal yeterli). Karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz. İçtikten hemen sonra bir kaşık(çorba kaşığı) antepfıstığı yenmelidir. Günde iki kez bu şekilde tüketim yapmalısınız.
Badem, Şeker, İnek Sütü: Önce badem(1 kahve fincanı kadar) yenilir, daha sonra da 1 su bardağı miktarında inek sütü tüketilir. Tabi ki sütün şekerli olması gereklidir.

halsizlige-ne-iyi-gelir-halsizlik-icin-bitkisel-tedavi-300x228
Kuru Üzüm: Kansızlığa ve iltihaplara karşı tam bir savaşçı olan kuru üzümün en önemli faydalarından biri de, insana enerji veriyor olmasıdır. Halsizlik, yorgunluk, bitkinlik sorunları için muhteşem bir besin diyebileceğimiz kuru üzümü her gün birkaç avuç tüketmeniz çok faydalı olacaktır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top