Havuç Yağıyla Saç Bakımı

Havuç yağını saç bakımında kullanmak istiyorsanız bu yağla saç derisine masaj yapabilirsiniz. Havuç yağı esansiyel bir yağ olduğu için oldukça güçlüdür ve bazı hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bunu önlemek için havuç yağını yarı yarıya zeytinyağı, badem yağı veya jojoba yağıyla incelterek kullanabilirsiniz.

Havuç yağını, saçlarınız hafif nemliyken, parmak uçlarıyla saç derisine dairesel hareketlerle fazla bastırmadan masaj yaparak  sürün. 10-15 dakikalık masaj yeterli olacaktır. Daha sonra bir 15 dakika daha yağın cilde nüfuz etmesini bekleyin. Gündelik olarak kullandığınız şampuanla açınızı yıkayın.

Daha parlak saçlar için 1 su bardağı sirkeyi 7  bardak  su ile karıştırarak durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra saçınızdaki fazla suyu havluyla alın ve doğal kurumaya bırakın. Saçınız kurudukça sirke kokusu da gidecektir.

Havuç yağı bakımını saçların daha fazla yıprandığı yaz aylarında 4 günde bir, kış aylarında ise haftada 1 tekrar edebilirsiniz. Havucun saça faydalarından yararlanmak için sadece yağla bakım yapmak yerine daha fazla havuç yemeye çalışın.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top