Hücre Yenileyici Besinler


Hurma: Genellikle hemen hemen her meyve bol miktarda protein içermektedir.Fakat  bunların içerisinde hurma daha ön plana çıkmaktadır. Protein açısından  zengin olan hurma hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengede tutar.


Yeşil Çay: Bu çay çeşidi kötü kolesterolü düşürür. Güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir.kanı temizler ve hücreleri yeniler.


Zeytinyağı: İçerdiği vitaminler ile hücre yenileyici özelliğe sahiptir.


Sarımsak: Bağırsak kurtlarını ve diğer parazitleri öldürür. Mide ve bağırsakları dezenfekte ederek, zararlı bakterileri yok eder.


Brokoli: A vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini açısından oldukça faydalı olan brokoli ayrıca demir, kalsiyum, bakır ve potasyum mineralleri açısından da oldukça zengindir. Antioksidan özelliğine de sahip olan brokolinin sağladığı yararlar saymakla bitmez ve mutlaka tüketilmelidir.


Susam: Karaciğer hücrelerini kimyasal maddelerden korur ve alkolün vücutta yarattığı zararlı etkileri önler.


Limon: Kanı temizler. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.


Dereotu: Mide ve bağırsak gazlarını önler. İdrar söktürür. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.


Zencefil: Antiseptik özelliği ile kanı temizler


Lahana: Karaciğerde vücudu temizlemeye yarayan iki çeşit enzim üretilir. Lahana bu iki enzimin çalışmasını tetikler.hücre yenileyici besinler, hücre yenileyici bitkiler, hücre yenileyen besinler, hücre yenileyen bitkiler, hücre yenileyici, hücreleri yenileyen besinler, hücre yenileyici yiyecekler, hücre yenilenmesi, cilt yenileyici besinler, hücre yenilenmesini sağlayan besinler


Ginseng: Bu bitki, doğal doping maddesi olarak kabul edilir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini sağlıklı yapıya kavuşturur.. Vücuda dinçlik ve rahatlık verir. Uykusuzluğa, yorgunluğa da iyi gelir.


Mısır unu: mısır unu faydalıdır fakat  doğalı gerekli. Çünkü piyasada genetiği bozulmuş olan çok fazla mısır unu satılıyor.. En doğal olanını elde edin ve yoğurtla karıştırın. Bu bulamaç yüze sürüldüğünde cilteki ölü hücreler temizlenir. 

 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top