İdrar kaçırmanın nedenleri, böbreklerin iş göremez hale gelmesi, idrar yollarındaki tıkanıklık ve böbrek atardamarlarında ki kan basıncının yeterli seviyede olmamasıdır. İdrar kaçırma problemleri için tavsiye edilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Kuru Elma Kabuğu: Bir avuç kuru elma(ince kıyılmış olmalı) kabuğu bir litre suya konulur ve 10 – 15 dakika kaynatılır. Daha sonra süzülür ve günde 3 su bardağı tüketilir.
Tuzsuz Tereyağı, Toz Şeker: Bir çay kaşığı tereyağı(tuzsuz) ve bir çay kaşığı toz şeker az ateşte ısıtılır. Geceleri yatmadan önce tüketilir.
Katır Tırnağı: Bir miktar katır tırnağı ince bir şekilde kıyıldıktan sonra, bir avuç kadarını alın ve bir litre suya koyun. Daha sonra süzme işlemini gerçekleştirin ve bu bitkisel karışımı günde 3 defa bir çay bardağı ile için. Dilerseniz süzme bal ile tatlandırabilirsiniz.
Kiraz Sapı, Arpa: Bir çay bardağı miktarındaki arpayı ve bir avuç kiraz sapını bir litre suya koyduktan sonra, 15 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra süzün ve günde üç kez bir çay bardağı ölçüsünde tüketin.

medium_asiri-aktif-mesane
Muşmula: Muşmula(bir avuç ve ince kıyılmış), bir litre suya konulur ve 10 – 15 dakika kaynatma işleminin ardından ılıması için 5 dakika bekletilir. 5 dakika bekledikten sonra süzülür ve günde 3 kez içilir(çay bardağı ile).
Kuru İncir: 5 veya 6 adet kuru inciri(ince kıyılmış) bir litre suya koyun ve buharlaşasıya kadar kaynatın. Daha sonra süzün ve bu bitkisel karışımı günde üç kez bir çay bardağı ile tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top