Vücutta ki fazla sudan kurtulmak için idrar söktürücü bitkileri kullanmanız şarttır. Zira, sodyum hücrelerde ki suyu mesaneye toplar ve bu suyu ancak, idrar ile çıkarabiliriz. Bu yüzden idrar söktürücü bitkiler, oldukça önemlidir. Her ihtimale karşı bu bitkileri kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.
Akasma Otu: Akasmanın kökünü ezerek toz haline getirin ve 0.5 – 3 gram miktarında her gün içiniz.
Bir diğer tarifi ise, akasma otunun kökünü ( 1 çay kaşığı) kaynamış bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika kadar ılımasını bekleyin. Günde bir kez tüketilmesi tavsiye edilir.
Kebere Tomurcuğu: 2 – 6 gram kebere tomurcuğunu, kaynamış bir bardak suyun içine attıktan sonra 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
Patates: 30 gram patates, kabukları ile birlikte doğranır ve yarım saat kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 2 bardak içilmesi gereklidir.
Sabun Otu Kökü: 12 gram sabun otu kökünü 10 dakika kadar kaynattıktan sonra tüketebilirsiniz. Günde iki bardak içmeniz fayda sağlayacaktır.
Keçi Sedef Otu: 1 kaşık( tatlı kaşığı) keçi sedef otunu, bir bardak kaynar suyun içine attıktan sonra 15 – 20 dakika arası bekleyiniz. Elde edilen suyu günde bir kere aç karnına sabahları içiniz.

idrar-sokturucu-bitkiler_646x340
Yüksük Otu Yaprağı: 0.25 – 0.75 gram arası yüksük otu yaprağını, 150 gram kaynamış suyun içine atın ve her yemek yediğinizde yemek ile birlikte bir bardak için.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top