Tıp dünyasında ki ismi sistit olan idrar torbası iltihabına organizmalar sebep olur. İltihaplı süreçte alkol tüketilmemesi oldukça önemlidir. Zira, idrar torbasını tahriş etmektedir. İdrar torbası iltihabına iyi gelen bitkisel kürler aşağıdaki gibidir.
Ergeç Sakalı: Bir avuç ergeç sakalı bir litre suya konduktan sonra kaynatılır ve kaynamadan sonra süzülür. Bu bitkisel karışımın günde 2 defa tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 2 çay kaşığı süzme bal ile karıştırılması daha etkilidir.
Köksaptan, Ayrık Kökü: Bir çorba kaşığı ayrık kökü ve az miktarda köksaptan, bir su bardağı miktarında ki kaynar suya konur. 10 dakika beklenilir ve daha sonra süzülür. Günde iki defa tüketilmesi tavsiye edilir.
Semiz Otu: Bir avuç semiz otu tedarik edildikten sonra bu otu bir litre suya koyun. 10 – 15 dakika kaynatın ve daha sonra süzün. Günde 3 defa bir su bardağı tüketin.

sistit-nedeni-e1423570576787
Ebegümeci: Bir çay kaşığı ebegümeci, bir çay fincanı suya atılır ve 12 saat bekletilir. Daha sonra süzülür ve sabahları aç karnına 2 kez ve geceleri uyumadan 1 kez bir su bardağı miktarında tüketilir.
Tilkikuyruğu: Bir miktar tilkikuyruğu ince bir şekilde kıyıldıktan sonra, bir avuç miktarında alınıp bir çay fincanı kaynar suya konulur. 5 veya 10 dakika demlenmesi için beklenilir. Süzme işleminden sonra günde iki kez tüketilir. Sabahları aç karnına iki defa içilmesi tavsiye edilir. Bir su bardağı ile tüketilmesi gereklidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top