İdrar yollarında ki iltihaplar idrar yanmasının sebebidir ve bu sorun çoğunlukla bayanlarda görülür. İdrar yanması birkaç gün sürer ve sonradan geçer. İdrar yanması sorunu yaşıyorsanız, aşağıda yer alan bitkisel tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneririz.
Zulumba: 4 – 10 gram zulumbayı 1 bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika kadar kaynatın. Günde 2 veya 3 bardak içilmesi tavsiye edilir. Zulumbayı toz halinde 0.5 – 1 gram miktarında da içebilirsiniz.
Arpa: 20 gram arpayı 1 kilo suyun içine atın ve 10 dakika kaynattıktan sonra için. Günde 3 – 5 bardak içilmesi tavsiye edilir.
Keten Tohumu: Keten tohumunu( bir avuç kadar) 1 kilo suyun içine koyduktan sonra 6 saat bekletin. Daha sonra süzün ve günde 3 veya 5 bardak için.
Salatalık Tohumu: 10 gram salatalık tohumunu toz haline getirdikten sonra, günde 1 gram kahve ile birlikte aç karnına içilmelidir.
Böğürtlen Kökü: 10 gram böğürtlen kökünü 1 bardak suyun içine atın ve 10 dakika kadar kaynatın. Elde edilen suyu günde birkaç bardak içmelisiniz.
Reyhan Tohumu: 4 – 6 gram reyhan tohumunu kaynamış bir bardak suyun içine koyun ve 10 dakika kadar bekletin. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

84da56e8a4ba6d
Isırgan Tohumu: Isırganın tohumunu toz haline getirin ve haşlayın. Daha sonra çay içer gibi için.
Semizotu: Semizotunu haşlanır ve elde edilen su içilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top