İnce bağırsağın iltihaplanması sonucu oluşan hastalığın adına ileitis denir. İshal ve karın ağrısı bu hastalığın belirtileridir. İleitis için bitkisel çözümlerimiz aşağıda yer almaktadır.
Su, Enginar: 2 adet enginarı, 4 bardak suyun içine koyduktan sonra 10 dakika kaynatın ve sonra da süzün. Elde edilen karışım günde 3 kez kahve fincanı ile içilmelidir.
Su, Bira Mayası: 1 kaşık( çorba kaşığı) bira mayasını, bir su bardağı suyun içine koyun ve karıştırın. Hepsini bir kerede için.
Sinirli Yaprak Otu, Su: Sinirli yaprak otunu ( bir avuç) 4 bardak suyun içine koyun ve 10 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve günde iki kez tüketin( 1 su bardağı ile).
Çamfıstığı, Hıyar Çekirdeği, İncir, Badem: 1 kaşık( çorba kaşığı) bademi, 2 adet kuru inciri, 2 adet çam fıstığını ve 1 kahve kaşığı hıyar çekirdeğini karıştırdıktan sonra, havanda dövün. Her sabah bir kaşık (çorba kaşığı) tüketin.
Su, Havuç Tohumu: 1 kaşık(çorba kaşığı) havuç tohumunu, 4 bardak suyun içine koyun ve 15 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve elde edilen suyu günde 2 kez, kahve fincanı ile için.
Semizotu, Su: yarım kilo semizotunu, 4 bardak suyun içine atın ve 15 dakika kada kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve günde 3 kez bir çay bardağı içilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top