İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavisi

Dışkıdaki rengin veya kıvamın değişikliği, karın ağrısı, büyük tuvalet yapılırken çekilen ağrı İrritabl Bağırsak Sendromu hastalığının belirtileridir. Eğer, bu belirtilerden birini taşıyorsanız bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

İrritabl Bağırsak Sendromuna İyi Gelen Bitkiler

Rezene Çayı ve Tohumu: Mide sorunları için tavsiye edilen rezene, mide ağrılarının giderilmesinde, midede oluşan gazların yok olmasında oldukça etkilidir. İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisi için, rezene tohumunu çiğnemeniz ve yutmanız gerekmektedir. Rezene çayını günde 3 bardak tüketerek de, bu sindirim sistemi hastalığı ile savaşabilirsiniz.
Nane Yağı: İrritabl Bağırsak Sendromu için en çok kullanılan bitkisel tedavilerin başında nane yağı ve nane çayı gelmektedir. Bağırsak kaslarında kalsiyumun olmasına izin vermeyen nane yağı, aynı zamanda kas kasılmalarına da engel olmaktadır. İrritabl Bağırsak Sendromunun en çok şikayet edilen belirtilerinden mide ağrısını da gidermektedir. Nane yağı, mide bulantısı, midede ki hazımsızlık ve kusmaya karşı da etkilidir.
Nane yağı, İrritabl Bağırsak Sendromu için çok etkili bir ürün olsa da, fazla kullanıldığı takdir de, böbrek yetmezliği, nabız atışında dengesizliğe ve midede bulantıya neden olabilmektedir. Bir uzman tavsiyesinde kullanılması önerilmektedir.

iltihabi-bagirsak-sendromu-2271
Kimyon Çayı ve Tohumu: Kimyon, tohum halinde çiğnenerek tüketilirse İrritabl Bağırsak Sendromuna iyi gelmektedir ve çay olarak tüketildiğinde de aynı olumlu etkiyi alabilirsiniz. Kimyon, mide suyunun artışına sebep olduğu için bu hastalıkla savaşmada önemli bir askerdir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top