İştah kaybının birçok nedeni olabilmektedir. Bunların başında; depresyon, karaciğer hastalıkları, enfeksiyonlar ve stres gelir. Eğer sizde iştah kaybından şikâyetçiyseniz, iştah açıcı bitkisel tavsiyelerimizi dikkate almalısınız.
Sater: 2 -6 gram sater bitkisini kaynamış bir bardak suyun içine koyun ve 10 dakika kadar bekleyin. Bu karışımı günde 2 veya 3 bardak içmeniz tavsiye edilir. Eğer çocuğunuz için hazırlıyorsanız, tuz ile karıştırıp yağ sürülmüş ekmeğin üzerine elde edilen karışım serpiştirilmelidir.
Kısa Mahmud Otu: 2 gram kısa mahmud otunu bir bardak kaynamış suyun içine atın ve 10 dakika kadar ılımasını bekleyin. Günde 3 bardak içilmelidir.
Beyaz Dut Yaprağı: 10 gram beyaz dut yaprağını, kaynamış bir bardak suyun içine koyun ve 10 dakika bekletip, tüketin.
Enginar Yaprağı: 4 – 6 gram enginar yaprağını, 1 bardak kaynamış suyun içine koyun ve 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 bardak içilmesi yeterlidir.
Hindistan Cevizi Küçük: 10 gram Hindistan cevizi(parçalanmış olması lazım), 1 bardak suya konulur ve 15 dakika kaynatılır. Günde 2 bardak içilmesi yeterlidir.

istah-nasil-acilir-istah-acmak-icin-bitkisel-cozum-300x200
Kakule: kakule toz haline getirilmeli ve toz haline getirildikten sonra, 0.3 – 0.5 gram hap şeklinde tüketilmelidir.
Kargı Kamışı, Meyan Kökü: 25 gram kargı kamış kökünü ve 20 gram meyan kökünü 500 gram suyun içine koyun ve 20 dakika kaynatın. Elde edilen suyu günde 3 bardak tüketmelisiniz.
Kebabiye: 10 gram kebabiyeyi kaynar bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika kadar kaynatın. Günde iki bardak içilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top