Kadın Hastalıkları İçin Bitkisel Çözüm

Birçok kadın hastalığı bulunmaktadır ve bu yazımızda önemli kadın hastalıkları için bitkisel reçeteleri sizler için paylaşacağız.
Arslanpençesi: Düşük problemi ile karşı karşıya kalmamak için, hamilelik döneminin 3. Ayından itibaren arslanpençesi çayı içilmesi tavsiye edilir. Bir su bardağı miktarında ki suyu kaynatın ve içine yarım kaşık arslanpençesi(ince kıyılmış olması lazım) atın. Kaynadıktan sonra 10 dakika bekleyip için.
Ökse Otu: Kadınların en büyük problemlerinden biri olan hormon dengesizliği için, ökse otu kullanılması tavsiye edilir. Bir su bardağı dolusu suyun içine ökse otu ekleyin ve 11 – 12 saat bekletin. Daha sonra ısıtın ve süzdükten sonra günde iki kez ( sabah ve akşam) bir bardak tüketilmelidir.
Hayıt Tohumu: Hayıt tohumunu ezin ve bir bardak su miktarında ki suyu kaynatıp içine atın. Kaynattıktan sonra 5 – 10 dakika arası bekletin ve süzün. Günde iki bardak içilmesi gerekir.
Papatya Çayı: Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan papatya çayı, regl döneminde ki bayanların en çok şikayet ettiği konulardan biri olan regl ağrılarını azaltır.

kadin-hastaliklari-tetkik
Adaçayı: Adaçayı doğal östrojen kaynağıdır ve menopoz döneminde ki terlemeleri bitirir.
Anason: Adaçayı gibi östrojen kaynağı olan anason, menopoz döneminde ki uyku bozuklukları, hazımsızlık sorunlarını yok eder.
Soya Fasulyesi: Soya fasulyesi de menopoz döneminde ki birçok sıkıntıyı gidermesi ile tanınmaktadır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top