Kadınlarda kısırlığın birçok nedeni vardır ve bunların başında, vajinadaki iltihaplanmalar, beslenme dengesizliği, tüplerin tıkanması, erken menopoz, ilaç kullanımı, alkol ve sigara kullanımı, yaş ilerlemesi, yumurtlamada ki bozukluklardır. Kısırlık için, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulamanız tavsiye edilir.
Lahana Yaprağı: Sütün içinde lahana yapraklarını kaynatın ve buharın üzerine oturun.
Biber: Biberin acı olması gereklidir ve bu acı biberi, soğan ile birlikte pişirin ve zeytinyağı yardımı ile lapa haline getirin. Elde edilen karışımı, kasıklarınıza bağlayın ve acı biberi yakıp tütsü yapılmalıdır(alttan).
Nergiz: Nergiz bitkisini ezin ve cinsel ilişkiye girmeden 1 saat önce fitil şeklinde ferçin içine koyulur.
Baldırı Kara: 4 – 6 gram baldırı kara bitkisini, 1 bardak kaynar suyun içine atın. 10 – 15 dakika demlenmesini bekleyin ve günde 2 veya 3 bardak tüketin. İsterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.
Hurma: Hurma macunu (polenle yapılmış olmalı) tüketimi de kadınlarda kısırlığa iyi gelir.
Kakule: Kakuleyi toz haline getirdikten sonra, günde 0.3 – 0.5 gram miktarında hap halinde tüketin(günde birkaç kez tüketilmelidir).

a3ee1771ab4e33e7_400x300
Ökse Otu: Ökse otu önce sıkılır ve elde edilen su da günde iki kez içilmelidir. Kahvaltıdan yarım saat önce 25 damla, gece yatmadan önce de 25 damla miktarında içilmelidir. 100 gram yakı sakızını ve 10 gram ökse otunu, çekiç aracılığı ile iyice dövün ve ortaya yapışkan bir karışım çıkacaktır. Bu karışımı beze sürün ve karnınıza sarın.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top