Kalbin güçlü veya hızlı bir şekilde atması kalp çarpıntısına neden olur. Aşırı egzersizler, fazla kafein içilmesi, duygu yoğunluğu kalp çarpıntısını tetikleyen faktörler arasında yer alır. Kalp çarpıntısı insanlarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısının sonuçları genel anlamda pek zararlı değildir. Tabi kalp hastaları için bu ciddi bir durum oluşturabilir. Kalp çarpıntısı için aşağıda ki bitkisel reçeteleri tedavi olarak uygulayabilirsiniz.
Rezene: 4 – 6 gram rezene bitkisini 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika ılımasını bekledikten sonra, günde 2 veya 3 bardak tüketin. Rezeneyi toz haline getirerek de kullanabilirsiniz. Toz halinde ki rezeneyi, 0.5 – 1 gram miktarında günde birkaç defa alınması gereklidir.
4 – 10 gram oğulotu yaprağını 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika bekleyin. Günde 3 kez içilmesi tavsiye edilmektedir. Oğulotu yaprağını toz haline getirip kullanmak mümkün. Günde 3 kez 1 – 4 gram oğulotu kullanılması kalp çarpıntınızın geçmesinde oldukça etkili olacaktır.
Kişniş: 6 gram kişnişi 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika bekletin. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir. Kişnişi toz halinde içmek istiyorsanız, 0.5 – 1 gram miktarında ve günde 3 defa içmelisiniz.
ani-kalp-carpintisi-nedenleri-6913
Alıç Bitkisi: Alıç bitkisi, kalp dostu bir bitki olarak bilinir ve çok uzun zamanlardan bugüne kalp hastalıkları için kullanılır. Alıç meyvesini günlük 2 – 3 avuç yemek hem düzensiz kalp atışınızı düzene sokar, hem de kalp damarlarınızı besler.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top