Kalp Damar Tıkanıklığı İçin Şifalı Bitkiler

Kalp damar tıkanıklığı, ciddi kalp rahatsızlıklarına sebep olabilir. Kalp hastalıklarının sonu ölümle bitebileceği için, kalp de gelişen en ufak rahatsızlık sonucunda bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Kalp damar tıkanıklığı için, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulamanızı tavsiye ederiz.
Soğan Suyu: Çay bardağının yarısına soğan suyu koyun ve üzerine 1 kaşık zeytinyağı ekleyin. Bu karışıma limon sıkın ve her öğünden 2 saat sonra içilir.
Sarımsak: 10 gram sarımsağı ezin ve 10 gram ılık suyu üzerine ekleyin. 1 gün beklettikten sonra, bez ile süzün. Günde 3 kez, 30 damla içilmesi tavsiye edilir.
Oğulotu, Karabaş Otu, Papatya, Isırgan, Limon Suyu, Bal: 20 gram papatya, 40 gram oğulotu, 20 gram karabaş otu, 20 gram ısırganı 5 kilo suyun içinde 1 saat kaynatın ve 15 dakika ılımasını bekleyin. Daha sonra süzün ve içine, 1 bardak limon suyunu ve 750 gram süzme balını koyun. Günde bir kez sabahları aç karnına tüketiniz.
Diş Otu Tohumu: 10 – 20 gram diş otu tohumunu, 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Günde 3 kez her öğün öncesi 1 bardak tüketilmesi gereklidir.
İnci Çiçeği: 10 gram inci çiçeğini, bir bardak kaynar suya ekleyin ve 10 dakika kadar beklettikten sonra 2 saatte bir kaşık içilmelidir. Kalbi kuvvetlendirme özelliği bulunan inci çiçeğinin, özellikle tazeleri oldukça etkilidir.

kalp-damar-tikanikligi-belirtileri-2440
Soya Fasulyesi: Soya fasulyesini ılık su ile ıslattıktan sonra bir gece bekletilmelidir. Daha sonra süzülmeli ve kavurulup tüketilmelidir. Bu besin, kalp krizi riskini de azaltmaktadır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top