Kalp romatizması, vücutta ki romatizmanın tedavi edilmemesi sonucunda oluşur ve diğer nedenleri ise, damarda ki sertlik, frengi, kalp kapak hastalıklarıdır. Kalp romatizması ciddi bir hastalıktır ve tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilir. Kalp romatizması için, aşağıda yer verdiğimiz bitkisel reçeteler tavsiye edilmektedir.
Kuşkonmaz:İki kaşık kuşkonmazı(ince kıyılmış olması gerekli), bir fincan kaynamış suyun içine atıp, bir süre demlenmesi için bekleyin ve daha sonra süzün. Sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kez içilmelidir. İdrar yollarında ve böbreklerinde problem yaşayanlar, bu bitkisel reçeteyi uygulamamalıdır.
Kereviz, Pırasa, Tuz, Zeytinyağı, Limon Suyu: Orta boy bir kereviz, küçük küçük doğranmış pırasa, iki litre suyun içine atılır ve süzülür. Daha sonra içine tuz, bir kaşık (çorba kaşığı) zeytinyağı ve bir bardak(su bardağı) limon suyu ilave edilir ve günde iki defa tüketilir. Gece uyumadan önce ve sabah kahvaltıdan kısa bir süre önce birer fincan içilmelidir.
Tarçın: Öncelikle tarçın ince bir şekilde kıyılır ve bir fincan kaynamış suyun içine konulur. Demlenmesi için 5 – 10 dakika bekleyin ve süzdükten sonra tüketin. Günde iki kez(sabah ve akşam) tüketilmelidir.

indir-2
Karanfil: Karanfili, bir fincan kaynar suyun içine attıktan sonra 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Süzdükten sonra, günde iki defa bir çay fincanı içilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top