Kalp yetmezliği doğuştan olabileceği gibi, sonradan da olabilir ve kalbin tam olarak görevlerini yerine getirememesidir. Kalp yetmezliği ile ilgili uygulayabileceğiniz bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Yüksük Otu: Bir çay kaşığı miktarındaki(ince kıyılmış) yüksük otu, bir su bardağı ölçüsünde ki kaynamış suya konulur. 10 dakika demlenmesi için beklenilir ve süzüldükten sonra tüketilir. Günde iki defa tüketilmesi yeterlidir.
Nilüfer Çiçeği: Nilüfer çiçeği(ince kıyılmış ve bir çay kaşığı), bir çay fincanı kaynar suya konulduktan sonra 5 – 10 dakika demlenmesi için beklenilir. Beklemeden sonra süzülür ve günde iki bardak içilir. Sabah ve akşam içilmesi tavsiye edilir.
Ergeçsakalı: Bir miktar ergeçsakalı ince bir şekilde kıyıldıktan sonra, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atılır(bir çay kaşığı). Maksimum 10 dakika demlenmesi beklenilir ve süzme işlemi gerçekleşir. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa içilmelidir.
Çuha Çiçeği: Bir çay kaşığı miktarında ince kıyılmış Çuha çiçeği, bir çay fincanı kaynar suyun içine atılır. Demlenmesi için beklenilir ve süzülür. Günde 2 veya 3 bardak içilir. Tok karnına içilmesi tavsiye edilir.

kyhasarlikalp1-660x330
Kedi Otu: Bir çay kaşığı kedi otu, kaynar bir bardak suya atılır(su bardağı). 5 dakika demlenmesi için bekletilir. Demlendikten sonra da süzülüp içilir. Günde iki su bardağı içilmesi gereklidir.
Çakal Eriği: Bir avuç çakal eriği bir litre suyun içine konulduktan sonra, bir litre suyun içine atılır. 15 dakika kaynatılır ve süzülür. Günde iki su bardağı içmeniz gereklidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top